Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig érvényes a...

Mennyi ideig érvényes a diákigazolvány?

Figyelt kérdés

Egy csoporttársamtól azt hallottam, hogy megbüntették a vonaton, mert 8 évesnél régebbi volt a középiskolai diákigazolványa. (Egyébként még az adott év október 31-ig érvényes lett volna, de emiatt nem fogadták el neki.)

Utánanéztem a dolgoknak, és sehol, semmilyen hivatalos forrást nem találtam arra, hogy valóban csak 8 évig lenne érvényes az igazolvány. Ti tudtok mondani törvényt vagy jogszabályt, amiben ez le van írva?


2011. febr. 23. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ szerintem,hogy a matrica érvényes-e.
2011. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Márc 1 ig, ahogy én tudom
2011. febr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Matrica nem kellett rá, mert az illető abban az évben töltötte be a 18-at, így október 31-ig érvényesnek kellett volna lennie.

Viszont maga a kártya 8 évnél idősebb volt (2002. augusztusban gyártották, és az eset 2010. október elején volt), ezért az ellenőr erre hivatkozva nem fogadta el, megbüntette az ismerősömet, és bevonta az igazolványt (hiába teljesen illegális más igazolványát elvenni, még akkor is, ha érvénytelen, nyilván a vasutasoknak mindent szabad).

Miután ezt mesélte, próbáltam utánajárni, hol van az leírva, hogy csak 8 évig érvényes, de sehol nincs ilyen, így az a gyanúm, hogy egy újabb nagyon "okos", magát istennek képzelő MÁV-START ellenőrről volt szó.

(Tudom, kicsit késve tettem fel a kérdést, csak épp a napokban gondolkoztam ezen.)

2011. febr. 25. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!