Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nincs már egyes iskolákb...

Miért nincs már egyes iskolákban bevezetve a csöngő; mennyire jó vagy rossz ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen? Nem is hallottam még.
2011. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Számos nyugat-európai országban ez gyakori, de hazánkban sem ismeretlen jelenség.
2011. márc. 27. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt. Bár ennek technikai okai voltak. Vidéki általános iskola. Több épületben. Minden épületnél volt csengő de ezek gyakran elromlottak és többet maradtak csendben, mint ahányszor csengettek. Tekinthetjük úgy, mintha nem is lettek volna

Viszont nem is volt rájuk szükség, mert a harang minden negyed órát ütött és ez pont egyezett a ki- és becsöngetésekkel (3/4 illetve minden óra egészkor) így aztán nem is éreztük a hiányát, sőt. Sokkal jobb volt az iskola melletti templom harangszavára gyülekezni az udvaron, vagy kiszaladni a teremből. Én nagyon szerettem a harang szót :)

Persze ez nem az az eset amit te említesz. Gyanítom hogy valami nagyon liberális nagyon waldorf nagyon semmire nem jó iskolákban nem csöngetnek, mert a gyereket nehogy már megzavarják vagy valami hasonló indokkal. A csengőnek helye van, mert így tudja a diák és tanár egyaránt mikor kell a terembe menni. És nincs kibúvás a késés alól sem. A csengő szól, azt hallja mindenki. Már nincs tábla, csak digitális, nincs kréta, csak filc. Lassan már csengő se lesz?

2011. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyet. Mondjuk ha belegondolok a párom hugánál se csengő szólt hanem komolyzene..zenetagozatos suliba járt.
2011. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!