Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet okos kérdéseket...

Hogy lehet okos kérdéseket feltenni előadásokon?

Figyelt kérdés
Mostanában sok előadásra járok, egyetemre és munka miatt is, és ezek elég interaktívak, mert persze az előadó várja a visszajelzéseket. Mindig kérdezgetnek minket, hogy van-e valami kérdésünk még, szóljunk hozzá a témához, de sokszor úgy érzem, hogy nem tudok egyszerűen semmi kérdést feltenni...mindent elmondtak, nem tudom, mire lennék még inkább kíváncsi...de nincs vmi módszer erre, hogy hogy lehetne jó kérdéseket feltenni? Ti hogy szoktátok csinálni?
2011. márc. 28. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Bele kell élned magad a témába, próbáld kitalálni, hogy mi fog következni. Aztán persze valószínűleg nem az fog, amire te gondolsz, de a saját felvetésedet elmondhatod te is. Amúgy erre szerintem születni kell, nem mindenki olyan, hogy beleszól a témákba. Ha te ilyen típus vagy, akkor felesleges erőltetni, attól nem leszel rosszabb, hogy nem beszélsz előadások közben.
2011. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Figyelek, aztán ha van kérdésem, akkor felteszem, ha nincs, akkor meg nem.


Csak azért, hogy mutassuk magunkat, nem érdemes kérdezgetni, meg okoskodni, mert az úgyis izzadságszagú lesz, és messziről lejön, hogy az ember csak teszi az agyát. Az meg irritáló egy jelenség.

2011. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudod, hogy magamtól kell jönnie, de mikor sorba kérdeznek minket, hogy mire vagyunk még kíváncsiak, akkor olyan rossz, hogyha semmi jó nem jut eszedbe...de nekem le kell ülepedni a hallottaknak, ahhoz, hogy kérdések fogalmazódjanak meg bennem...

Nem azt akarom, hogy csak rám figyeljenek, és erőltetetten kérdezgessek, csak nem akarok kukának tűnni...viszont azt is tudom, hogy mikor érdekel egy téma, akkor nem kell gondolkoznom, hogy mit kérdezzek, meg van mondanivalóm is, csak most sok olyan előadáson kell sajnos részt vennem, ami igaz érdekes, de nem nagyon köt le...nem akarok elmélyedni benne.

2011. márc. 29. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!