Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar érettségin...

Emelt magyar érettségin milyen eredményre számíthatok az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Járok magyar fakultációra 11.évfolyam óta, október óta heti rendszerességel előkészítőre, a kötelező olvasmányokat igyekszem elolvasni..viszont otthon őszintén szólva elég keveset tanulok hozzá. Valahogy alig jut rá időm a többi tantárgy miatt.

Előkészítőn már szemezgettünk pár érettségi feladatot és egész jól mentek, bár ez csalóka sztem, mert elég szubjektív az értékelés... :S


Köszönöm a válaszokat!

18/L


2011. ápr. 4. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megajánlom neked a 100%-ot, hogy jól aludjál...
2011. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Emelten tettem magyar érettségit, 89% lett úgy, hogy soha (ezt értsd ahogy mondom: soha) nem tanultam otthon magyart (általában mást sem, elég volt az órai), nem olvastam el minden kötelezőt, viszont emellett rengeteg mást olvastam, írókról, költőkről, stb. Szerettem a műelemzéseket, és nagyon szerettem érvelni. Nem jártam semmiféle előkészítőre, a magyartanárom nem is tudott róla, hogy emeltre jelentkeztem (megleptem egy emelt magyar ötössel, nagyon örült neki, szerette az elemzéseimet meg érveléseimet olvasni, mert azt mondta, hogy sok új érdekes, és tényleg odaillő gondolatot talált benne).


De ez alkat kérdése. Ha készülök is rá, pár százalékkal jobb lett volna, bár nem sokkal, mert tudom magamról, hogy a nyelvtan része nem lenne teljes sosem, a mondatszerkezetek, alá-fölérendeltség, stb sosem ment... hát még az ábra rajzolása... azon buktam is pontokat szépen :) Ha nem görcsölsz rá a dologra, de készülgetsz, és megírsz előre legyártott emelt szintű feladatokat, menni fog. Lehet kapni ilyeneket, vegyél egyet, és ellenőrizd le magad, tanulj a hibáidból. Olvass sok műelemzést, és írj is, kérd meg a tanároat, hogy adjon mondjuk minden hétre egy fogalmazás feladatot (elemzés, ismeretlen vagy tanult művek összehasonlítása, reflektálás egy jelenségre, érvelés, olvasói levél, stb), és azt javítsa ki neked, adjon tanácsot. Menni fog, ne aggódj :)

2011. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
(Ha írsz érvelést, vagy véelményt, bármit, szívesen elolvasnám én is, szerettem ezeket mindig olvasni :) Előző voltam. Ha gondolod, és le is gépeled, elküldheted e-mailben, és segítek én is ahogy tudok)
2011. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy :) Majd amelyiket legépelem, átküldöm. Adsz nekem e-mail címet?
2011. ápr. 9. 22:51
 5/5 anonim ***** válasza:
A kommentemnél, alil a privát e-mailnél tudsz küldeni :)
2011. ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!