Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Őszi nyelvvizsgával kicsúszok...

Őszi nyelvvizsgával kicsúszok a felvételiről Msc-re?

Figyelt kérdés
Ha csak ősszel nyelvvizsgázok (ami amúgy is kell a diplomához, addigra meglesz) és csak akkor kapom meg amikor a diplomám, még felvételizhetek msc-re? mi a határidő?
2011. ápr. 11. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
MSc-re csak úgy fognak felvenni, ha van egy alapképzési diplomád a felvételi döntés időpontjában. Ez pedig július vége szokott lenni. Vagyis hiába nyelvvizsgázol ősszel, hiába lesz meg szeptemberre a diplomád, nem fognak felvenni, mert mikor meghozzák a felvételi határozatot, te még nem teljesíted az előkövetelményt, vagyis azt, hogy legyen egy BSc okleveled. Az pedig senkit sem fog érdekelni, hogy őszre meglesz a diplomád, mert itt érvényes a "messziről jött ember azt mond, amit akar" című közmondás.
2011. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

most komolyan, annyira nagy feladat felemelni a telefont és megkérdezni?

akkor legalább biztos választ kapnál...

2011. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 2011. őszén nyelvvizsgázol, akkor legközelebb a 2012 februárjában induló mesterképzésekre nyerhetsz felvételt (ha van keresztféléves képzés). Ha olyan helyre mennél, ahol nincs keresztfélév, akkor 2012. február 15-ig lehet jelentkezni a 2012 szeptemberében kezdődő képzésekre.
2011. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ja bocsi, 7 féléves képzésre járok, mi ősszel végzünk, miért ne vennének fel, rögtön utána indul az Msc szval ne nézzetek hüyének légyszi.. bár ebből azt veszem le, hogy akkor ráér, mert akkor a nyelvvizsgának meg nem kell x idővel előtte meglenni, régen TO-n ezt mondták, bár tőük meg aztán kérdezhet az ember.. amúgy sajnos nem tudok telefonálni mivel egy forintom sincs sajna ezért gondoltam egyszerűbb gyors beülni könyvtárba és ha már ittvagyok feltenni egy kérdést, na meg ez az oldal úgyis a barmok oldala akik google-ről még nem is hallottak, nem gondoltam volna hogy majd pont az én kérdésem zavar :D de épp készültem utánaolvasni de reggel nem volt időm és nem tudtam jelentkezzek-e vagy ne, nameg arra spórolok, de nem fog összejönni a pénz ezért halasztanám őszre. azért köszi a válaszokat :)
2011. ápr. 11. 14:33
 5/5 A kérdező kommentje:

11:17

köszi! :)

2011. ápr. 11. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!