Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az Emberi Erőforrás...

Milyen az Emberi Erőforrás alapszak a főiskolákban?

Figyelt kérdés
vélemények, vagy valami
2009. márc. 2. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én humánerőforrás menedzsernek tanulok, Gödöllőn. Most utolsó éves vagyok, és nagyon szerettem az itt töltött 4 évet. Távoktatásban tanulok, szuper a tananyag, könnyen tanulható, nagyon jól érthetőek a tankönyvek, és a tanárok is normálisak, úgy 95%-ban. :)
2009. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

szóval maga az Emberi Erőforrás alapszak is érthető nem nehéz ,olyan mint a töri amit be kell "magolni" persze meg is érteni, vagy mint a matematika hogy nem magolós hanem nehéz logikai dolog???

az 1. válaszodat is köszönöm.

2009. márc. 2. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem olyan komoly dolog, büfé ruhatár szak és annyi van belőlük mint a szemét...
2009. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Hát azt azért nem mondanám, hogy sok van belőlük... Még mindig nagy a hiány a piacon KÉPZETT hr-esből.

Sokan úgy végzik ezt a munkát, hogy nincs képzettségük.

Azt pedig, hogy "büfé ruhatár szak", erősen cáfolnám.


Átfogó ismereteket ad, és ez a lényeg. Nem csak pszichológiát és szociológiát tanulunk, tanulunk közgazdaságtant, és jogot is kőkeményen, és még sorolhatnám.

És ez szerintem nagyon szuper, mert nem csak arról van képünk, hogy a gazdaság hogyan működik, hanem azt is megértjük, hogy mi motiválja az embereket. Ritka az ilyen szak, amelyik egyesíti a humán és a reáltárgyakat.

És bizony a hr-es munkájához nem csak az kell, hogy pszichológiai ismeretei legyenek, szükségesek hozzá gazdasági ismeretek is. Éppen ezért nem alkalmas hr-esnek egy közgazdász vagy egy pszichológus, csak ha továbbképezte magát.

Úgyhogy drága 2., ha azt se tudod, hogy miről beszélsz, akkor inkább maradj csendben. Vagy talán egy "büfé ruhatáros" megkeres havonta félmillió Ft-ot, mint sok hr-es? Tudod, nem adják ám ingyen a jó fizetést.

2009. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Kérdezőnek: ezen a szakon elsősorban az a lényeg, hogy felfogd az összefüggéseket, és képes legyél kutatni. Persze "magolni" is kell, hiszen arra tudnak jegyet adni, de alapvetően inkább meg kell érteni.
2009. márc. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 23.22 es , én jogi végzettségű vagyok és pontosan tudom mit tanultok mert van a családban is ezt a szakot végzett emberke, átnéztem a könyveit.

Azért ne hidd azt hogy ha elvégzed ezt a szakot egyből fél millát keresel mint HR-es , azért ehhez több kell. Sokkal több kell. Ezt onnan tudom h a barátnőm elment egy pesti fejvadász céghez mert pont ebben gondolkodott.


Azt meg hogy nem olyan nehéz azt azért mondtam mert tényleg több nehezebb szak van mint ez. Ez tény.

2009. márc. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Tudod, kinek mi a nehéz. És nem azt mondom, hogy rögtön félmillát lehet keresni, de jobb esélye van az embernek, mint jogászként, akikkel aztán tényleg Tiszát lehet rekeszteni, és már úton-útfélen oktatják. Már ha azt oktatásnak lehet nevezni, amit a legtöbb helyen művelnek, mint "jogászképzést". :p De nem baj, nekem lesz munkám, te meg majd mehetsz a gyárba csomagolónak.
2009. márc. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Látszik hogy nagyon fiatal vagy még. Nem leszek gyári csomagoló mert van munkám, meg férjem meg 2 gyerekem. Amikor én elvégeztem a jogi egyetemet akkor még nem volt ennyi belőlük, én ugródeszkának tekintettem hogy vezető beosztásba kerüljek, most senkinek nem ajánlom.


De a kérdezőnek azt ajánlom hogy egy viszonylag könnyen megszerezhető divatos diploma helyett válasszon egy értékállóbbat. Ha kinyitod a HVG-t vagy olvasod a 168 órát vagy nézed Pintér Tibor karrierszakértő írásait, interjúit vagy csak elmész a Jobhoz, Graftonhoz vagy bármely fejvadász céghez láthatod hogy egyértelműen a mérnöki pálya előtt van távlat. Főleg ha műszaki beállítottságú vagy, ja és jó fejed van és tudsz keményen tanulni.

2009. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ha politikus sztnék lenni ahhoz le kell tennem valamit az asztalra nem? pl: vmilyen jól menő vállalkozás

vmilyen magasabb szintű beosztású politikus

2009. márc. 3. 14:51
 10/10 anonim válasza:
én is erre a szakra szeretnék továbbtanulni, de gondolkodom a műszaki menedzser szakon is. Te erre tanultál tovább? És ha igen, milyen tapasztalataid vannak?
2012. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!