Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappali középfokú okj-s...

Nappali középfokú okj-s képzést lehet egyszerre csinálni egyetemi nappali szakkal?

Figyelt kérdés
Keresztféléven kezdtem el egy okj-s képzést, de szeptembertől megyek egyetemre is. Az okj-s suliban (ahol minden órán írják a hiányzásokat) azt mondták, nem csinálhatom majd egyszerre mind2t nappalin, mert ezt mondja a törvény, csak akkor ha átmegyek náluk fizetősre, akkor nem kell majd bejárnom, csak vizsgázni. Nem tudom, ezt azért mondták-e, mert nekik a fizetős megéri, vagy mert tényleg így van...
2011. ápr. 18. 09:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem lehet, mert az állam csak 1 képzést támogat.

Pl. OKJ -t csinálod és nem vizsgázol le a végén, félbe marad, akkor buktad az egészet, utána már fizetned kell érte.


Az egyetemit meg tudod csinálni levelezőn is állami támogatásún, ha van annyi pontod, de ált. azok eléggé húzósan vannak bepontozva.


Tehát döntsd el, hogy melyik jobb neked. :]


u.i.: Kérvényezheted az OKJ-s képzésnél, hogy tekintsenek el a hiányzásokról, és, hogy magántanulóként vegyenek fel. De persze, attól még azt ki kell fizetned. Mármint a képzést, ami azért valljuk be, olcsóbb, mint félévente 160 - 400 ezer HUF-os egyetem :]

2011. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!