Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szívem szakad meg. Elrontott...

A szívem szakad meg. Elrontottam és nem tudom helyrehozni, de mit tegyek, h elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Most 11-es, nem buktam, csak 0. évfolyamot kezdtem. Otthagyta azt a sulit, most egy másik iskolába járok, nálam egy vagy két évvel fiatalabbakkal(év vesztes is vagyok). És a szívem szakad meg,persze sokan mondják, h nyertem egy évet, de ott vannak a volt osztálytársaim a z ismerőseim a másik suliból, akik idén ballagnak és nem nulladikosak voltak. Én is szeretnék ballagni, én is szeretnék túllelni a szalagavatón, és stresszelni az érettségin, de még várnom kell egy évet. Ráadásul ne nagyon szeretek abba az osztályba járni. Akárki akármit is mond, sok a korkülönbség. de már mit tudnék tenni? Semmit, el kell fogadnom, de hogyan???

18/L


2011. ápr. 27. 08:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Férjem lánya évvesztes és nulladikos is volt, ő 18 évesen tizedikes. Türelem, türelem :)
2011. ápr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, h türelmesnek kell lennem, és h z én döntésem volt, de nem bírom. Esküszöm, h szenvedés mindennap...
2011. ápr. 27. 08:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Pedig ezt így kell elfogadnod, fel a fejjel, jövőre te is odaérsz. :)
2011. ápr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg megfordítani az érzést:

ajándékba kaptál 1 évet, hogy valamiben elmélyedj, tanulj - ami a későbbiekben hozza meg gyümölcsét.

egy + idegen nyelv? hangszer? kórus? rajz? mit szeretsz csinálni?

2011. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én most valahogy úgy örülnék ha 11.es lehetnék...

Már gyomorideggel kelek az érettségi miatt. + j.hét péntek -szombat nyelvvizsga.

Hamar elmúlik az az 1 év, majd meglátod!

2011. ápr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Először is a barátaid most érettségiznek, szóval be tudod tőlük gyűjteni a tapasztalatokat, jó tanácsokat, buktatókat, és tudnak neked segíteni felkészülni majd a te érettségidre. Egy év nem a világ, pont azért viseld türelemmel, mert te idősebb vagy az osztálytársaidnál, lassan felnőtt. A szabadidődet foglald le szerintem is valami sporttal, szakkörrel, ami érdekel. Sok sikert és ne búsulj!
2011. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 20 éves, orvosira szeretnék menni.

Én is évvesztes is vagyok és 0.-os voltam.

Az általános iskolás osztálytársaim már másodévesek egyetemen, engem meg úgy néz ki, hogy idén nem vesznek fel.

Igazéból most próbálkoztam először, ősszel és tavasszal még megpróbálom, ha nem jön össze, nem tudom, hogy mit fogok csinálni. De nem sok kellett volna idén sem, szóval ősszel már meglesz.

Sokszor én is belegondolok, hogy már lehetnék másodéves... meg hogy ha jövőre fel is vesznek, már negyedévesnek kellene lennem, amikor kezdem.

De kár ezen emészteni magad, változtatni úgysem tudsz rajta.

Az meg szerintem nem igaz, hogy sok az az 1 év. Én 2 évvel fiatalabb emberekkel jártam előkészítőre, mint én vagyok, és fel sem tűnt a korkülönbség.

2011. máj. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is év vesztes és 0.-os is voltam, egy pillanatig nem bántam meg. Gondolj bele, tanulmányaid után kb. 40 évig ugyanazt fogod csinálni, ez egy ajándék év a gyerekkorodhoz. Tudom kicsit közhelyes, de ettől függetlenül igaz. Arról nem is beszélve, hogy még így is hamarabb fogok végezni egyetemen, mint a volt osztálytársaim nagy része:) Szóval szerintem örülj inkább, hogy van még egy éved az érettségiig, és tanulhattál nyelvet egy évig.
2011. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A nyáriszünetben pl. dolgozhatsz is, akkor az is jobban telik és bele is tudsz kóstolni a felnőttek világába. (Majd rájössz, hogy mégis jó gyerekenek lenni.)

Ha feltétlen érettségizni akarsz, akkor lehet előrehozott érettségit istenni. Bár ehhez meg kellenek osztályvizsgák, de minden esetre van rá lehetőség. (Én csak 1-2 tárgyból ajánlanám.) Meglátod, ha ott leszel az érettségi előtt, akkor a pokolba kívánod majd.

Vígasztaljon az, hogy valószínűleg jobban mutatja az érettségi a te érettségedet, mint egy 17 évesét.

Nem voltam még 18, mikor kezdtem a főiskolát. Nem akarták elhinni az új ismerőseim, volt aki addig nem hitte, amíg meg nem mutattam a személyimet. DE túl fiatalnak is éreztem magam köztük, mert a többség az érettségi után 1-3 évet kihagyott.

Éppen tegnap találkoztam egy ismerősömmel, aki elvileg 11. osztályba járna az idén. Azt újságolta, hogy indult egy új szak a suliban, átíratkozott és most újra 9-es volt! Hát ledöbbentem és én is sajnálnám az elvesztegetett éveket.

2011. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, h ki írta már a nyári munkát, de hidd el belekaostóltam már. Három éve minden nyáron dolgozom és dolgozni is fogok. A tavaly nyári fizetésemből még meg van az 1/+ rész. Egyedül csak kajára kapok pénzt a szüleimtől, azon kívül, h persze nem kell számlákat fizetnem. De nem vertem el, beosztom ezt a részt is, az idei nyárig, amíg nem dolgozom. Lesülne a kép a bőrömről,ha a szüleimtől kéne pénzt kérnem ruhákra, bulizásra majdnem 19 évesen.

Am meg, csak egy mai példa, h mennyire látszik az egy év korkülönbség, az egyik oszt.társam egy összegolyózott alufólia darabbal majdnem kiloccsantotta a szemem, tiszta erőből (persze nem nekem akarta dobni, hanem egy másik embernek) a szemembe dobta. Én am a csendes kis énemmel pedig úgy kiosztottam a srácot 30 ember előtt, h köpni nyelni nem tudott. Szánalmas, elkényeztetett az a korosztály, persze az enyém se jobb, de látszik a különbség.

Osztályozó vizsgákról meg annyit, h azért, h átjöhessek ebbe a gimibe 5 tárgyból csináltam oszt.vizsgát.

2011. máj. 17. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!