Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit fogtok választani holnap...

Mit fogtok választani holnap a magyar írásbelin? (két vers összehasonlítása, novella elemzése vagy érvelés)

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jó az érvelés témája akkor azt, de a novellaelemzéstől sem zárkózom el...
2011. máj. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én tudom magamról, hogy ha nincs elég időm hajlamos vagyok pánikolni, úgyhogy ezért a versek ö9sszehasonlítását választom. (valószínűleg) Ha mégsem azt, akkor az érvelést, feltéve, ha jó lesz a téma és nem kell túl sok irodalmi példát hozni rá. A novellától azért félek, mert hosszabb terjedelmű. Mire azt én végigolvasom és értelmezem... Túl sok idő menne el vele és kapkodás lenne a vége... Többiek?:)
2011. máj. 1. 09:21
 3/11 anonim ***** válasza:

Én 2 éve az érvelést választottam és csak 3 korábbi olvasmányi élményt kellett beleírni.Eleve az érvelésre készültem, akkoris azt választottam volna,ha rossz témát kapok. Pedig a tanárom mondta h az érveléseket le fogja pontozni, mert szerinte érvelni mindenki tud. Paráztam rendesen... végülis szóbelivel együtt éppen 5ös lett az egész.


Sok szerencsét!!! Csak ügyesen! :)

2011. máj. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én vszínűleg az elemzést.

Érvelésnél az a baj, h most már irodalmibb szokott lenni és alá kell támasztani vszínűleg nem 1-2 irodalmi példával.

2011. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A diákok 90 %-a az érvelést szokta választani, mert az iskolákban általában nem oktatnak vers-vagy novellaelemzést, szóval nemigen tudják, hogyan kezdjenek neki és mit írjanak :)

Amúgy én tavaly a z érvelést választottam, igaz nem ezen okból, hanem mert úgy éreztem, ott tudom leginkább megcsillogtatni írói vénám és irodalmi tehetségem. mondjuk be is jött a dolog, élveztem :D

2011. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
novellát fogom választani, ha minden kötél szakad akkor pedig a két verset. érvelni egyáltalán nem tudok, meg irodalmi műveket se tudnék felhozni.
2011. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mindig az érvelést kell választani! az a legegyszerűbb. én el se olvastam a többit.
2011. máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért volt már rá példa, hogy az érvelés nehezebb mint a másik két feladat. Lehet, hogy olyan lehetetlen téma mellett kell érvelni, amiről nem tudok szinte semmit és irodalmi példákkal kell alátámasztanom. Ha pedig épp nem jut eszembe konkrétan arra irodalmi példa akkor bukta. Két vers összehasonlításánál pedig én úgy számoltam, hogy az első versről egy oldalt írok, a másodikról is, az utolsó oldalon összehasonlítom őket. Plusz a bevezetés, befejezés és már majdnem négy oldal. Nekünk így tanították. Így nem kavarodok össze és sorról sorra haladhatok és értelmezhetek mindent. Nekem ez megnyugtatóbb, mivel megtanultuk hozzá a költői eszközöket is.
2011. máj. 1. 11:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Elemzés... én úgy szoktam, hogy előbb leírom ceruzával, és csak a legvégén írom át tollal, ha valamit még bele akarok írni, hozzáteszem.... úgyis 4 óra van rá.
2011. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Csak 3 óra van az esszé megírására...

amúgy én a novellaelemzés felé hajlok, ha novellát kell majd elemezni:D esetleg összehasonlítás, de az érveléstől igencsak elzáűrkózom...

igaz, hogy azt mondják, hogy ott csak bla-blázni kell, de ez nem igaz

több tudományos érvvel alá kell támasztani, és művekre való hivatkozással..de nem csak úgy, hogy: ....ebben a műben is szerepel...meg kell mondani, hogy hol, hogyan jelenik meg benne, és miért használható fel érvként vagy ellenérvként a témához

úgyhogy ezzel csak óvatosan!!!:)

2011. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!