Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon érdekel a...

Mit tegyek? Nagyon érdekel a véleményetek, tanácstalan vagyok! (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Most végzem itthon a főiskolán, de mivel nem mérnöknek tanultam, ezért sajnos, itthon nem túl versenyképes a diplomám, külföldön meg kb. semmibe nézik. Azon gondolkodtam, hogy elmegyek külföldre tanulni még egy BA szakot (ahová szeretnék menni, oda gyakorlatilag nem kerülhetek be a BA-mmal a ráépülő MA-ra, mert ott teljesen más követelményrendszer van - nesze neked bolognai szisztéma...).


DE: ha jövőre fel is vesznek, legjobb esetben 27 évesen kerülök ki onnan, mint pályakezdő. Azonban, most lenne lehetőségem elmenni egy másik országba dolgozgatni (nem valami nagy melók vannak esélyben, főleg, mert még nem beszélem jól azt a nyelvet), és bevallom, kicsit kiábrándít, hogy ennyi év fizetés és kemény tanulás után konyhai kisegítő leszek és úgy érzem, az évek eltelnek és semmivel sem fogok előrébb haladni. Azonban lenne fizum, éldegélhetnék, és ha a szerencse (és a közben megszerzett nyelvtudás) is mellém áll, talán találhatnék magamnak később normális munkát.


Ti mit választanátok? Bevállalnátok még egy másik külföldi BA-t, úgy, hogy 30 előtt nem sokkal lennétek csak pályakezdők, VAGY elmennétek dolgozni, bízva abban, hogy majd az élet elétek hoz valami normális munkát? Nem azt várom, hogy eldöntsétek helyettem, csak kíváncsi vagyok, ti hogyan döntenétek.


Köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 31. 02:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a tanulást választanám.
2011. máj. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

tényleg elég elkeserítő a helyzet. már az elszomorító hogy egyáltalán erről kell gondolkodnunk. Diploma avagy munka?


Én elmennék inkább dolgozni külföldre. nem csak mert hamarabb megtérül (anyagilag is). hanem mert miközben nyelvet tanulok világot látok ismeretségeket köthetek. És mint tudjuk a világunk így működik.


Sajnos senki nem garantálhat semmit a jövőddel kapcsolatban. Én azt gondolom hogy még rászánsz sok évet és még több pénzt a tanulásra az sem biztos hogy megtérül és egy jó álláshoz juttat. Viszont ha sikerül megállnod a helyed egy olyan helyen ahol kétkezi munkát végzel van esélyed hogy megbecsülnek. No és persze megfizetnek. És mivel nem vagy teljesen sügér ebből a megbecsülésből tőkét kovácsolhatsz magadnak...


szerintem

2011. máj. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Melyik országokról van szó?
2011. máj. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez függ a szaktól is. De különföldön, legalábbis ahol én jártam nem nagyon vannak büfő szakok, egy tanárt ugyanúgy megbecsülnek,mint egy orvost. Mind1, hogy mérnök vagy bölcsész vagy. Az viszont nem mindegy, hogy 10-20év alatt az izületeid is kikészülnek a sok fizikai munkától,és előbbre jutni tényleg nagyon nem lehet, vagy pedig bár 3-4évvel később de 2x annyi fizetéssel ülsz egy irodában, vagy egy iskolában, ahonnan bármiko esélyed és erőd lesz magad továbbképzeni. Ezt azért nem árt megfontolni. Én a tanulást választanám, természetesen, csak ha Európában belülsz gondolkodsz. Viszont az is igaz, hogy fizikai munkásként elsőre talán hamarabb találsz majd mindig állást, viszont ezt diplomával is megteheted, fordítva nem.
2011. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*bármikor, Európán, elnézést.
2011. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

továbbgondolva: ha mondjuk dolgozni kezdesz és megismersz embereket helyeket lehet kapsz egy jó tippet és valami olyan vállalkozást inditasz amivel hasznosithatod a tudásodat amit itthon megszereztél. plusz a nyelvtudásodat.

és ha igazán szerencsés vagy a siker egybeesik egy kellemes időtöltéssel....

2011. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!