Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi főiskola előtt milyen...

Orvosi főiskola előtt milyen középiskolát kell végezni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az orvosik mind egyetemek, nincs orvosi főiskola.

Felsőokatásba (egyetemre, főiskolára) az jelentkezhet, akinek érettségije van.

Tehát egy a lnyeg, érettségit adjon a középiskolai osztály.

De persze könyebb annak, aki eleve olyan középiskolába járt, ami vagy bevezeti a szakmába - egészségügyi szakközépiskola, vagy nagyon magas szintű oktatást nyújt - gimnáziumok.

A legfontosabb tárgyak a biológia, kémia, esetleg latin nyelv van-e. A legjobb, ha ezeket emelt óraszámban tanulhatod!

Nem egyszerű egy orvosi elvégzése, azt hiszem mg mindig azt mondhatjuk, hogy ide csak a legkivállóbb tanulók juthatnak be, legalábbis az államilag támogatott képzésbe.

2011. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért az túlzás, hogy a legkiválóbbak, elég csak a felvételi pontszámokból kiindulni, de az biztos, hogy az elhivatottság az megvan mindannyiunkban.
2011. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és hogy felvegyenek egészségügyi iskolába milyennek kell lennie a jegyeimnek?
2011. jún. 2. 15:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Ötösnek, de négyesnél rosszabbnak semmiképpen nem.
2011. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Egészségügyi szkibe semmiképp ne menj!!! Nagy hátrány a felvételinél, nálunk teljesen nulla volt a biosz és a kémia is, és csak egy nyelvet tanulsz, azt se épp magas szinten, örülhetsz ha lesz egy középfokú érettségid. Előnyöd akkor van ha pl ápolónak gyógytornásznak vagy hasonlónak mész másképp nem érdemes szki-be menni.
2011. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Am egészségügyi Szki-be nem nehéz bekerülni, sima gimnáziumba nehezebb, hisz ez csak szakközép. Hihetsz nekem, én idén jelentkeztem az orvosira nem volt könnyű dolgom, nekem is bemesélték, h aki orvos akar lenni az ide jelentkezzen...az előző voltam. :)
2011. jún. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
akkor milyen középiskolát válasszak?
2011. jún. 2. 17:26
 8/11 anonim ***** válasza:

EGYETEM. Még olvasni is rossz, hogy orvosi főiskola:D

Olyan gimibe menj, ahol erős a biosz-kémia oktatás.

2011. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Milyen tanuló vagy?

Mert felvételizni kell középsuliba is

2014. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2-es, nem, nem túlzás, hogy a legkiválóbbak. Mindenki a pontszámokkal dobálózik, csak azt felejtik el sokan, hogy könnyebb 480 pontot elérni egy emelttel és nyelvvizsgákkal, mint 2 emelttel (az orvosira bekerülők 99%-ának detto megvan minimum 2 középfokú nyelvvizsga, de van sok, akinek felsőfokúja is van). Ja, és a jogi, gazdasági stb szakokon eggyel kevesebb az érettségi tárgy, mint orvosira, mivel oda kötelező tárgyakból van a felvételi (emelt érettségi): matek, töri, magyar, idegen nyelv..., ötödiknek meg mondjuk megcsinál akármit pl informatikát, ami egy vicc. Míg orvosira kell +2 tantárgy: biosz és fizika/kémia, mindkettő emelt szinten az összes többi tárgy MELLETT. (Abba már bele se megyek, hogy egy angol vagy töri emelt érettségit ne emlegessünk egy lapon se a biosz, se a kémia/fizika emelttel, főleg ne a kettővel együtt!)
2016. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!