Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik az érettségi...

Hogy zajlik az érettségi szóbeli vizsga?

Figyelt kérdés
Szóval azt szeretném kérdezni hogy szóbelin amikor én beszélek akkor mindenki rám figyel vagy közben más is felel csak egy másik tantárgyból mármint pl:én mondom a magyart a magyar tanár előtt,közben más is felel csak mondjuk a töri tanár előtt töriből?Amúgy a töri atlaszt lehet használni a felkészülési idő alatt?
2011. jún. 10. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egy vizsgázó felelhet, és lehet atlaszt használni.
2011. jún. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van bent több tanár, felügyelő, vizsgabiztos stb, egy nagy hosszú asztalnál fognak ülni, egyszerre 5 ember megy be, aki a nyelvi tételt húzza ki, az rögtön felel, ott nincs felkészülési idő, a többiek húznak 1-1 tárgyból és leülnek kidolgozni, lehet használni atlaszt, szöveggyűjteményt, és a tanár is fog adni forrásokat (általában 2 A4-es oldal). Ha az első lefelelt a nyelvből, akkor ő húz egy másik tételt, akik eddig kidolgoztak, azok közül megy valaki felelni, ha kész, húzza a következő tételt.


A tanárok se biztos, hogy rád figyelnek, van, hogy egymással beszélgetnek, pl van bent egy angoltanár, akkor az nem fog a németes felelőre figyelni.

Amikor én feleltem, akkor csak a tanárom figyelt meg a vizsgabiztos, a többiek beszélgettek, kimentek kávéért stb. A többi diák pedig biztos, hogy nem is fogja hallani, hogy mit mondasz, mert annyira bele lesznek merülve a saját irományukba.

Sok sikert!

2011. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs felügyelő, se vizsgabiztos. Tanárok vannak és elnök.
2011. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi! De úgy félek!Remélem rám is csak 2 -n figyelnek majd!
2011. jún. 10. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!