Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit érdemes még tanulnom,...

Mit érdemes még tanulnom, érettségi, gépi forgácsoló, cnc forgácsoló szakmám már meg van? Gépgyártás technológiai technikus ra gondoltam, de bármi jó ötlet érdekelne gépészetben.

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gépi forgácsoló, cnc forgácsoló szakmával már elég jól el lehet helyezkedni. Keresett hiányszakma.

A cnc különösen érdekes, külfölön kimondottan jól megfizetik.

Ha van kedved, elvégezheted a Gépgyártás technológiai technikus szakmát is. Az előzőekkel ellentétben érettségi a követelmény (az okj azonosító 51-el kezdődik). Némely esetben kötelező pl. a fizika érettségi. Az elmélet itt lényegesen több, mint gépi forgácsoló esetén. Tehát itt pl. inkább a labormérések, mérőeszközök hitelesítése (konfirmálás), műszaki dokumentációk tervezése, gyártástervezés, stb. játszik szerepet, minthogy pl. az esztergályozás minden fortélyát megtanuljad.

Amúgy miért akarsz még egy harmadik szakmát is elvégezni?

2011. júl. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát mert még van lehetőségem rá azért szeretnék minél többet tanulni, elején ott hagytam sulit és amikor megjött az "eszem" elvégeztem egyszerre a gépi forgácsoló +érettségit, utána letettem cnc forgácsolót. Érettségiből a választott tantárgyam a töri meg a fizika volt. Nem feltétlen ezt a szakmát akarom, de ha van értelme meg csinálom ezt is meg az egyéb javaslatokat is várom mit érdemes ezek mellé tanulni.
2011. júl. 4. 20:28
 3/13 A kérdező kommentje:

Meg tudod jobb több lábon állni, ez a szakterület meg érdekel is. Amúgy információid szerint mennyit keres egy gépgyártás technológiai technikus, mennyi kereslet van rá?

Vagy esetleg még elgondolkodtam az egyetemen is, de hát nem tudom menne e, szóval inkább olyan szakmát akarok még lerakni aminek köze van az eddigiekhez.

2011. júl. 4. 20:34
 4/13 Zoliol ***** válasza:
ha a fenn emlitett szakmát a gépgyártásost megcsinálod akkor az egyetemen gépészmérnökin nagyon megfogod a helyed állni(természetesen dolgozz és közbe végezd levelezőn a tapasztalatok és a szakmák diploma jól fest az önélet rajzban
2011. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát szerintem levelezőn igen nehéz lehet a gépészmérnök komoly matek kell hozzá, ami nem az erősségem:(

Nagyon sok szakma van még ami kötödik ezekhez ugye a Gépgyártás technológiai technikus, Gépipari mérnökasszisztens(ezt egyetemen lehet tanulni, de nem kell pl.olyan komoly matek mint a gépészmérnöknek, de nem tudom mennyi kereslet van rá, meg mennyi a fizetés...) ,CNC-programozó, Szerszám készítő, Gépipari minőségellenőr...... Csak olyat szeretnék harmadik szakmának ami meg éri.

2011. júl. 4. 21:36
 6/13 Zoliol ***** válasza:
gyakorolj matekot meg fizikát!!és gépésznek mehetsz
2011. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zoliol ***** válasza:
a gépipari szakmák jó pénzzel kecsegtetnek! menj annak aminek akarsz
2011. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy te is gépészetben vagy?
2011. júl. 5. 13:18
 9/13 Zoliol ***** válasza:
nem én majd földtudományi mérnöknek mek jópár év mulva(gépész nekem a szakrajz miatt nemjó)mostmek 8-ba de sokat olvasgatok itt.Amugy Miskolcra készülök csak ottvan aza képzés amit akarok
2011. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A technikusit szerintem könnyen etudnád végezni. A modulrendszer itt előnyödre van. Például a technikusi is tartalmaz CNC modult. Ebből már nem kell újból vizsgáznod.


Az egyetem még jó ötlet lehet. Ha van hozzá kedved és kitartásod, akkor hajrá.

Viszont a gépipari mérnökaszisztensit nem ajánlom. Őszintén megmondva a szakmáiddal sokkal jobban el tudsz helyezkedni, mint gép. mérnökaszisztensként. Ez egy olyan keverékszerű képzés, amibe van egy kicsi gépészet, egy kicsi villamosságtan, egy kis informatika. De igazából egyik területet sem tudja szakmához méltóan.

Én azt szoktam mondani, hogy mindenki állja meg a helyét a saját szakmájában, és azt tudja precizül.

Tehát ha az egyetemet megpróbálnád, akkor én a gépészmérnöki kart ajánlom.

Valóban kell hozzá egy kis matematika, mivel a tervezés komoly matematikát igényel sok esetben.

Viszont a gyakorlatod egyértelműen nagy előnyödre lesz.

Ugyanis teljesen más, az elméleti oktatást értelmezni, ha valaki már tudja azt gyakorlatban, vagy épp akkor hall róla először.

Tehát ha valaki pl. nem látott életében esztergagépet, annak hiába mondják, hogy állítsa el a fölsőszánt másfél fokkal és akkor tud csinálni morse kúpot, mert nem látta azt gyakorlatban.

Vagy aki nem találkozott még esztergakéssel vagy furóval, stb. az nem tudja az élszögeket sem elképzelni.

Tehát igazából a gyakorlat mindig nagy előny.

Szakmáidból itélve valamennyire konyítasz a műszaki rajzhoz is. A műszaki rajz tudása megint csak nagy előny. Egyetemen A1 -es, A0-ás rajzokat kell majd készíteni, gépekről, berendezésekről.

2011. júl. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!