Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szigorítanának az Érettségin?

Szigorítanának az Érettségin?

Figyelt kérdés

Ma reggel hallottam a rádióban hogy a következő tanév legnagyobb kérdése az hogy szigorítsanak-e az érettségin.

Most nem arról beszélek hogy 2 emelt szintűt kell tenni, vagy 1-et, mert úgy mondták hogy a felsőoktatásban nincsenek megelégedve a diákok tudásával. Mit tudnának rajta szigorítani? Mire jó ez szerintetek? És aki nem akar tovább tanulni? Most azok is szívni fognak?


2011. júl. 15. 07:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45154
2011. júl. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ez meg mi?:o :D
2011. júl. 15. 07:53
 3/30 anonim ***** válasza:
Jó ötletnek tartom, mert az egyetemre már lassan be lehet jutni egy 2-es vagy 3-as átlaggal, ami teljességgel elfogadhatatlan! Túlságosan egyszerű az érettségi! Emelni kell a szinten, hogy szűrjék azt hogy ki való és ki az aki nem való az egyetemre!
2011. júl. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Jó, ezzel én is egyetértek. De mi van azokkal akik csak egy egyszerű érettségit szeretnének szerezni, aztán elmenni egy OKJ-s képzésre? Ne hogy szigorítsanak már! Amikor már 15 évesen nem lesznek a gyerekek tankötelesek. És fele az utcán lesz, elmennek dolgozni 3 műszakba.. -.-
2011. júl. 15. 08:16
 5/30 anonim ***** válasza:

Attól, hogy szigorodik az érettsége (gondolom nehezítik a feladatokat) nem vesznek fel kevesebb embert, csak a ponthatárok mennek lejjebb.

Egyébként van abban valami, hogy nem túl magas a színvonal az érettségin. Én például lazán 92%-ra csináltam a töri érettségit szinte semmi tanulással, a magyar érettségim is sokkal jobb lett, mint amit adnék magamnak. A matekról, fizikáról nem nyilatkozom, mivel mérnöknek tanultam tovább, így az végképp nem volt nagy kaland.

2011. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Próbálkozni lehet, az emberek tudása akkor sem lesz nagyobb, ha tízből kell emeltet tenni. Ez abszolút nem ennek a függvénye.
2011. júl. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Olyanokat mondtak hogy még a helyesírásukkal is baj van akiket felvesznek egyetemre...
2011. júl. 15. 08:47
 8/30 anonim ***** válasza:
Szerintem jelenleg a ketteshez olyan minimális tudás kell, ami már nevetséges. És csupa kettessel is érettségit kapsz, senki sem kérdezi később a jegyeidet, holott valódi tudás nincs mögötte. Simán kikerülnek középsuliból érettségivel a kezükben emberek, akik nem tudnak százalékot számítani, egy könyvet sem olvastak el soha vagy éppen fogalmuk sincs, mikor voltak a napóleoni háborúk.
2011. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Kb. 10 éve mondogatják, aztán mégsem lesz semmi.
2011. júl. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ezzel jól megszívatják azokat, akik már a nehezet írják. Pláne, ha már jövőre megcsinálják. Akkor azok előnyben lesznek, akik hamarabb érettségiztek.

Amúgy minek nehezíteni? Vagy nem elég a két emelt? Olaszorszagban ilyen tippelgetős van, Amcsiban meg a Pitagorasz a legnehezebb, nem hinném, hogy ettől előrébb lennnénk.

2011. júl. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!