Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2012-ben felvételizők, nem...

2012-ben felvételizők, nem féltek, hogy a kormány átalakításai miatt nem kerültök be oda, ahova amúgy simán bejutottatok volna?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem félek, mert tavaly érettségiztem, két felsőfokú nyelvvizsgát szereztem az elmúlt 2 évben(külföldön voltam). Ahova pedig szeretnék menni, szerintem bőven meglesz a pontom, 2 emelt szintű érettségim van, az egyik 88%, a másik pedig 92%. Ezek miatt nem aggódok annyira.
2011. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

ELméletben jövőre drasztikusan lecsökkentik a felvehető helyeket, vagyis brutál módon megnőhetnek a pontszámok. AZt gondolom, hogy ezzel nincs semmi baj.

Aki be akar kerülni, és ezért hajlandó megtenni mindent, az be fog tudni, aki pedig ilyen 250es pontszámmal akar tinglitanglizni, az inkább ne legyen felháborodva.

2011. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Messze nem 250-el tinglitanglizom, 2 éves OKJ-re mentem érettségi után, mert nagyon a szakmába vágott, és elég nagy pluszt ad azokhoz képest, akit csak simán a Bsc-t végzik el. Pont emiatt tuti be fogok kerülni 2012-ben, ha kell fizetősre, de meg kell csinálnom ez után azt. Csak kicsit zavar, hogy lehet hiába kapom meg ez után a 24 pluszpontot, plusz érettségizem újra, lehet még az sem lesz elég.


Na mindegy, szerencsére a többihez viszonyítva nem drága, majd max melózom.

2011. júl. 17. 14:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem félek, mert 100 ponttal túlteljesítettem:D, de ha keményebb szakra akarnék jelentkezni, most valószínűleg f_snék. Persze a költségtérítéseseket ez biztos, hogy kevésbé fogja érinteni.

18L

2011. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

14:37

Szerintem ezt nem egyik évről a másikra kellett volna lerendezni.

2011. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Hát nekem az a véleményem,hogy a kormány elmehet a pi..ba,ezzel az egész oktatási reformjával úgy ahogy van.Mert az addig oké,hogy ez nem állapot,hogy konkrétan diplomagyár van az országban,és egyetértek azzal hogy minden hülye ne kapjon már diplomát,meg nem ártana mondjuk eltörölni a ku..va bolognát,meg mondjuk visszahozni a felvételit az egyetemekre..De az,hogy még mindig nincs fix oktatási rendelet,ugyanakkor 2012-ban akarják bevezetni szerintem nem elfogadható. Én személy szerint emaitt nem vagyok szarban,mert 2 évvel ezelőtt lettem egyetemista, de látom öcsémet mennyire tanácstalan,ugyanis nem tudja,hogy például most akkor miből érettségizzen középszinten,miből fog kelleni neki az emelt,még az sem tiszta mik lesznek egyáltalán a felvételi tárgyai,jah de ugye már el kellett volna dönteni,hogy akkor milyen fakultációra megy a gimiben,mert az sem mindegy..szóval nem irigylem azokat,akik az elkövetkezendő 1-2 évben szeretnének bekerülni a felsőoktatásba. 20/L
2011. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kormányt nem az oktatásügy érdekli kedves előző, hanem az, hogy nincs pénz és valamire nem jut. Ez az oktatás, mert a sportra (kedves Főnök miatt) ugyebár kell. :/


Egy normális oktatás ügyi rendelet amúgy is alulról felfelé építkezne (az alsóbb osztályoktól az egyetemig, összhangban) és nagyobb időtávlatokban. Kb. 2 éve tudtuk meg, hogy 2012-ben majd új rendszer lesz. Ez azért elég szoros.


Ráadásul a kormánynak nem érdeke, hogy diplomás emberek és főképp a bölcsészek okoskodjanak és belássák, hogy vmi nem jó. Minél "hülyébb" vki, annál könnyebb manipulálni. Ezért a csak 14 évig kötelező a tanulás is. :/

2011. júl. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: sajnos 100%-ban igazad van... Szomorú, hogy ide jutitt az ország...
2011. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem félek, sőt örülök neki! Orvosira szeretnék menni, és nem hiszem, hogy én vagyok az, akinek gondjai lennének a ponthatárokkal. Már nem azért, de én mindig is kitűnő tanuló voltam, különórákra/foglalkozásokra jártam, rengeteg versenyen jó helyezéssel vettem részt és nyelvvizsgám is van. És örülnék neki, ha nem vennék fel ugyanazt, aki mindig is csak 3-as, 4-es tanuló volt, lusta volt pluszt tanulni és versenyekre járni, és véletlenül pont összejött neki az érettségi, mert előtte egy hónapig tanult. Ez nem fer! Így tényleg minden hülyét felveszmek és ez nem csak az orvosival van így! Mindenhova az kerüljön, aki megérdemli!
2011. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

12:16

Meg akinek anyuci-apuci ki tud fizetni milliókat, nemdebár?

2011. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!