Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki diplomás akar lenni...

Ha valaki diplomás akar lenni akkor miért úgy állnak hozzá egyesek, hogy akkor biztos munkanélküli lesz? Mikor még azt se tudják, hogy milyen szak.

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 03:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Erre nincs jó magyarázat. Valószínűleg irigyek, és így próbálják lebeszélni a diplomáról. Ha már nekik sincs, neki se legyen. Diplomával nagyobb az esélyed állást találni, nincs olyan statisztika ami mást mondana.
2011. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Irigység egyrészt, másrészt nagy tudatlanság.
2011. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Nézd az a baj, hogy ma itthon diplomagyár van és sok a zugfőiskola, Kodolányi, Általános Vállalkozási Főiskola, Kommunikációs Főiskola, MÜFT és még sorolhatnám.

Szóval a magyarokra mostanra kialakult egy olyan kép, hogy a diplomával nem tudsz elhelyezkedni, mert sok a diplomás munkanélküli, ez persze egy hülye sztereotípia.

Az valóban igaz, hogyha nem gondosan választod ki a felsőoktatási intézményt ahol tovább akarsz tanulni, ebbe a hibába eshetsz.

DE

Rengeteg olyan szak van ma az egyetemeken, főiskolákon ami igencsak keresett manapság és hiányszakma, nyilván ott sem mindegy, hogy melyk felsőoktatási intézményt választod, de azt így kijelenteni, hogy egy diplomás csak munkanélküli lehet marhaság.

Nekem is van, két percig nem voltam munkanélküli, sőt nagyon jó kis munkáim voltak eddig is.

Szóval ne foglalkozz velük ez tájékozatlanságból és az akaraterő hiányából származik.

Menj csak egyetemre és csináld amihez kedved van.:o)

A negatív felhangokkal pedig ne törődj.:o)

2011. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
én azt bírom, amikor kiír valaki valami jogász szakkal kapcsolatos képzést, és 10ből 9 válasz tuti az lesz, hogy telített szakma a jog, meg büfészak, és ne menjen oda. Szerintem azok írják ezeket akik buták, irigyek, és tudják belül h képtelenek lennének elvégezni. De ez igaz a gazdaságtudományis képzésekre is, azokra is állandóan azt írják h telített és hogy a hülye is elvégezi.... megnézném hogy ezek az emberek mennyire bírnának elvégezni egy 3.5 éves gazdász bsc alapszakot, mellé egy jó kis msct....
2011. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Megfigyeltem, hogy ha a diplomáról van szó, akkor rendszerint azok kezdenek el okoskodni, akiknek köze nincs hozzá, még kívülről sem látott egyetemet.

Általában a szakmunkás réteg ez, fogalmam sincs, milyen megfontolásból teszik ezt, illetve miért, ezt ők tudják jól.

Mindenesetre nem tőlük kell tájékozódni,

2011. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

igen, mindig a szakmunkások jönnek azzal hogy minek diploma, meg jobb állást lehet anélkül is találni .... de sztem vannak köztük megkeseredett, max érettségizett otthonülős anyukák is, vagy a munkanélküliek, és tudják hogy mivel ők elrontották az egész továbbtanulást, ezért másnak se legyen jó, inkább lebeszélik őt is a diplomáról, csak hogy könnyebb legyen a lelküknek.

szerintem manapság a diploma elengedhetetlen.

2011. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy ha meg olyan szakra mész ami már tényleg keresett és megbecsült, akkor is belekötnek az ilyenek. Pl. valaki az orvosira jár, jól megy neki és azt hallja a "kedves" ismerőseitől, hogy milyen szemetek az orvosok meg nem is értenek a dolgukhoz stb. Na itt jön ki nagyon az irigység... Ahelyett hogy örülnének a másik ember sikerének, inkább beszólogatnak. És ez sajnos igaz rokonokra, barátokra egyaránt :(
2011. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Valóban észrevettem az irigységet, aki azt mondja, hogy mit számít a diploma, annak nincs. Meg aki olyat mond, hogy van diplomája, de mégis buta. Erre én azt szoktam mondani, hogy tegnap találkoztam valakivel, akinek nem volt meg a 8 általánosa sem és mégis milyen buta volt. :) Ugyanakkor mindenkinek igaza van, mert tényleg soka munkanélküli diplomás. Én még az érettségimmel sem sokra megyek, nemhogy a diplomámmal. Ha újra kezdeném asztalos lennék, mert alkot és kereskedelmi munka is. Külföldön is megállja a helyét, míg az én szakmámmal még az idegennyelvet is tudnom kell mint az állat és kevesebbet keresek és csúnyán néznek rám, ha elvennék mástól diplomás állást külföldön. Csicska állásnak minek a diploma? Ugyanakkor akinek van diplomája és egyszerűbb szakmája is, annak van több lehetősége. Magyarországon nem könyörögnek diplomás ember után!
2011. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Ez a magyar mentalitás.
2011. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Előző előtti vagyok. Ilyen a magyar mentalitás, viszont ha helyzet van diplomás az ász, nem a kisiskolás és ezt tudják jól. A másik, hogy valamiért mindig szerencsésebb fordulatot vesz az életük azoknak akik sokat tanultak. Szerintem szívósságot is mutat, ha valakinek van diplomája, akármilyen is. Legtöbben a bölcsészeket, filozófusokat, szociológusokat nézik le, mert nem kézzelfogható sokaknak, illetve nem értik, hogyan lehet pénz ebből. Egyszerűen egy iskolázott jobban észreveszi a lehetőségeket, mint egy tudatlan. Mondjuk azért egy szallagmunkás minimálbéres munkánál le kellene tagadnom a diplomát, mert esetleg hallottam már munkajogról is.
2011. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!