Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzetközi szállítmányozási...

Nemzetközi szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző szakma nehéz?

Figyelt kérdés
Nemzetközi szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző szakra megyek a Minervába. Ez a szakma megszerzése vajon nehéz? Hátha van aki ezt a szakmát tette le és tudna nekem segíteni, hogy pl. milyen szakmákból áll, nehéz e stb.
2011. aug. 7. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemzetközi szállítmányozás, az a közúti-, vasúti- (egyéb úton történő) áru-továbbítást takarja. Hétköznapi néven közúti árufuvarozás, csak ez nem a hazai utakon, hanem határon túlra, vagy onnét ide. Itt megtanulod ezeknek a fuvaroknak a szervezését, a befutott szállítási rendelések teljesítésének szervezését (melyik kocsi, kamion stb, fogja vinni az árut) ehhez pl. tudnod kell, melyik kocsi lesz az adott napon szabad, megfelelő-e annak mérete, figyelni kell a kocsi megfelelő műszaki állapotára, stb. Tehát nem azt jelenti, hogy te ülsz be a volán mögé, csupán szervezed, bonyolítod, ütemezed stb.


Logisztika: pl. nagy raktárakban az áruk, termékek rendszerezése a raktári polcokon, tudni kell, hogy miből mennyi van, az a raktárban hol található stb.

2011. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az elsőt régen speditőrnek, a másikat egyszerűen raktárosnak nevezték.

2011. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de nehéz szakma? vagyis nehéz megtanulni? félek bele vágni estin mert félek,hogy lebukok:S
2011. aug. 7. 20:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Én könyvelőként dolgoztam akkora cégnél, ahol ezekre a munkakörökre szükség volt külön embereket beállítani. Az biztos, hogy ott a speditőr volt felelős azért is, hogy a kocsik reggel a megfelelő műszaki állapotban induljanak el (indulás előtti kötelező vizsgálatok fék, gumi stb.). Az ő dolga volt, ha valamelyik kocsi lerobbant, és helyette biztosítani másikat, mivel a fuvart a cég felvállalta, ha nem teljesítjük = kötbér. Ha a gk. vez. lebetegedett, azt is neki kellett leszervezni, hogy legyen aki beül a volán mellé.


A raktárosnak (attól függ, milyen cégnél dolgozol) a megfelelő áruismerettel (és ma már profi számítógépes ismerettel) rendelkeznie kell.


Egyetlen iskola sem könnyű. Csak akkor menj ide tanulni, ha van szervező-készséged, és a kocsikat műszakilag jobban ismered, mint egy hétköznapi, átlagos vezető.

2011. aug. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
lány vagyok:) barátnőm is ezt a szakmát végezte és neki ilyenek nem voltak szóval mondta,hogy nem para..de hát ő okosabb is mint én:)
2011. aug. 8. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!