Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a legkönnyebben...

Hogyan tudnám a legkönnyebben eldönteni, mivel foglalkozzak később, milyen szakokat válasszak az főiskolán, egyetemen?

Figyelt kérdés
Nincs sajnos nagyon tervem a továbbtanulásról, mert nem tudom eldönteni mivel lennék a legboldogabb és amiben még ügyes, tehetséges vagyok. Nagyon jó a bizonyítványom (4,6 átlag), de ez csupán seggeléseknek köszönhető, meg külön óráknak. Elég ügyetlen is vagyok és nincs semmihez sem különösebb érzékem ( gyenge vagyok sportban és művészetben, rémesen rossz a logikám és félek az emberektől is ^^""") Hogyan tudom eldönteni mit kezdjek magammal a jövőben?
2011. aug. 9. 19:00
 1/1 anonim ***** válasza:

úgy, hogy felmész a felvi.hu-ra megnézed az összes szaknak a leírását.

lesznek olyanok amiket kapásból tudni fogsz, hogy ehhez semmi közöd, azokat kihúzhatod a listáról amik meg megtetszenek a leírás alapján azokba nézz bele mélyebben hogy mit takarnak stb.


Mondjuk az is fontos miből vagy jó, habár 4,6-os átlaggal gondolom semmivel sincs nagy problémád, tehát gyakorlatilag bárhova elmehetsz. Mondjuk ha matekkal vagy fizikával egyáltalán nem akarsz foglalkozni, akkor nyilván az informatika meg a mérnöki eleve kilőve.

Ha nem szereted a vért meg embereket fogdosni, akkor az orvosi is kilőve.

A jog is olyan szakma, hogy könnyű eldönteni, hogy akarod-e vagy nem.

2011. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!