Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A lakhely és a tanintézet...

A lakhely és a tanintézet közötti kedvezményes utazásra első alkalommal feljogosít a felvételi határozat? Állandó és ideiglenes diákhoz kell a személyes megjelenés, középiskolás diákom már nincs, nem most érettségiztem.

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor elég, ha nagyon jó szívű ellenőrrel találkozol. Ezt így magában azonban nem leeht elfogadni, ami érthető is, hiszen a felvételi határozat nem bizonyítja, hogy valóban be is iratkoztál már, van hallgatói jogviszonyod, amely mind szükséges ahhoz, hogy jogosan élj a kedvezményes utazás lehetőségével.
2011. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. A "jószívű ellenőr" nem egzakt fogalom :)Valamely hivatalnak foglalkozni kellene ezzel, hiszen ha jogosult vagy valamire és adminisztratív okok miatt nem tudod a kedvezményt igénybevenni... hát, ez semmiképp sem 21. századi európai szolgáltató állam, de biztos idealista vagyok:) Amúgy júl. 21-én befizettem a csekket, amikor megtudtam, hogy elértem a ponthatárt, és ma, aug, 13-án adta ki a hivatal a gyártási engedélyt. Gratulálok nekik :)
2011. aug. 13. 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 12-én és 13-án adtak engedélyt :D egyébként ezt én is akartam kérdezni... akkor beiratkozáson kérjünk iskolalátogatásit? Szerintem nem fognak nekem akkor az ideiglenessel szenvedni, és jó lenne, ha nem harmincezer szép magyar forintért kéne bérletet vennem...


Bocsi h én is kérdeztem, remélem nem baj, egyébként én a Debreceni Egyetemre fogok járni, te?

2011. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Valamely hivatalnak foglalkozni kellene ezzel, hiszen ha jogosult vagy valamire és adminisztratív okok miatt nem tudod a kedvezményt igénybevenni..."


- Nem egészen értetted meg, amit írtam. Ha nem vagy beiratkozva, nem vagy jogosult a kedvezményre. Ha meg be vagy iratkozva, kérhetsz ideiglenes diákigazolványt. Ezzel meg van oldva a dolog.


Az iskolalátogatásival nem nagyon tudod magad igazolni, kissé problémás, de valaki elfogadja.

2011. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem... Be vagyok iratkozva, elektronikusan kell beiratkozni egy bizonyos Moduloban, amit aztán kinyomtatva aláírsz, és postán elküldöd a TO-ra. Ezt megtettem, tehát be vagyok iratkozva, mégis az első leutazáskor nem vehetek igénybe diákkedvezményt...
2011. aug. 13. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!