Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy CNC-forgácsoló mennyit...

Egy CNC-forgácsoló mennyit keres itthon, és mennyit a külföldi országokban? Nehéz feladatokat kell neki végezni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Egy cnc forgácsoló kezdő fizetése itthon olyan 100 000 től kezdődik, de ez cég függő meg , hogy miket gyártasz mien gépen hány órába.De lassan megy fel a fizu egy két év akár 200 000 ft ra is. külföldön 600 000 - 800 000 ig lehet keresni vagy még jobban. Én is megcsináltam a cnc forgácsoló tanfolyamot és jó szakma érdekes is és nem kell nehéz feladatokat elvégezni. egy cnc forgácsolónak anniy dolga van hogy darabot betesz kiveszi a kész darabot meg szerszámot cserél mikor elkopott. jah és zöld ciklus start gomb:D kb ennyi.
2011. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

de előtte még, új gépek esetében neki kell kell megszerkesztenie hogy mit csináljon a forgácsológép nem? régi gépeknél meg csavargatnia kell valamit nem?

amúgy melyik országban lehet 800 000 vagy 1 000 000 ft körüli összeget keresni vele? arra még kíváncsi lennék :)

2011. szept. 8. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Hát Németországba Ausztriába elég kapós ez a dolog de itthon is . amúgy meg annyi, hogy a késeket be kell mérni a munka megkezdése előtt de ez másképp van az esztergánál és a marónál is.Itt tekergetni csak a tengelyeket mozgató kézi "tekerő"-vel kell szerszámot bemérni. Szóval jó kis szakma szívesen dolgoznék benne. A tanfolyamon lesz programozás is de az egyszerű;) valamint tanultok hagyományos esztergán maron dolgozni, kézi forgácsolás, mérés meg technológiai adatokat számoltok. Szóval ha érdekel a dolog ajánlom;)
2011. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
42%
Zöld gomb nyomkodás meg szerszám csere,el vagy tévedve barátom, én cnc programozó vagyok és nem az okj-s tanfolyamon végeztem te egy betanitott munkás vagy nem forgácsoló én 3 évig tanultam esztergálni marni köszörülni (forgácsolni) és még 2 évig a cnc-t ne hogy azthidd hogy elég volt az a8 hónapos okj-s szarság semmire sem való...
2013. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
64%
Csatlakozom az elöttem iróhoz! Ez nem olyan egyszerű ám! Az hogy van egy papirod az nem azt jelenti hogy tudod is! Én is programozó ,gépbeállitó és gépkezelő vagyok egyben.Már több mint tiz éve nyomom ugyhogy tudom miről beszélek!!!
2013. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
75%

Én is cnc forgácsoló vagyok és okj-set végeztem hozzá állás kérdése az egész!!! Én akár a telefonommal is írok egy programot a szakmai rajz alapján!

Egy dolog van ebben a szakmában amit iszonyatosan rühellek, az ilyen embereket akik azt hiszik hogy ők szarták a spanyol viaszt mert a sok betanított munkás csak néz hogy van valaki aki tudja hogy mi az hogy F MAX.

Tény hogy vannak olyanok akiket átrugdosnak az unios támogatás miatt de pl.: Én kimondottan erre jelentkeztem és tanultam meg és nincs érettségim se!

A hozzá állás pedig azt jelenti hogy a szükség állapot van akkor a 12. óra után is neki állok 150 db fékdobot felszabályozni vagy . . .

Ja és a kérdezőnek még annyit hogy attól hogy egy betanított munkás vagy akárki megdicsér hogy mekkora fasza vagy ne szállj el magadtól mert nagyon veszélyes szakma ez főleg ha van 1-2 olyan ember aki nem szereti a beképzelt embereket. Egyébként ha szeretsz fűrészelni meg vasakat reszelni akkor kis újból rázod ki ezt a szakmát!

2013. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
81%
Az utolsó hozzászólónak adok igazat,hozzáállás kérdése az egész meg a szorgalomé!Én először egy 3 hónapos képzésben vettem részt,13 man voltunk a csoportban,mindenki megkapta a tanúsítványt én kb 2-3 embernak adtam volna,viszont az a 2-3 ember igazán megérdemelte.G kódban,fanucban és hedenhainban tanultunk programozni,hozzáteszem nagyon jól oktattak ha akartad megtudtál minden szükséges alapot szerezni.Ezután Ausztriában kezdtem el dolgozni,eleinte zöldgombos kb 3 hónapíg és bizonyám,hogy voltak korábbi komentelőhez hasonló köcsögök akik nagyravoltak azzal,hogy ők éveken át tanulták és menyire vágják az egészet.Nem mondom tényleg vágták is a dolgot,pláne a programozást,de nem vettem volna azt észre,hogy az ő meg az én tudásom közt papíron kívül lenne nagyobb eltérés.Kb 1 év után már én is inkább programozással és azok éles tesztelésével töltöttem a munkaidőm nagy részét az Isteni tudással rendelkezők legnagyobb idegességére,merthogy ez olyan munkahely volt ahol a betanított munkások zöldgombosak maradnak,azért tudtam feljebb haladni mert elvoltak szállva maguktól és irtak pár hibás,hoszú programot amikel már nembírtam dolgozni igy megírtam én magamnak ami később egy jópár ezres alkatrész viszaküldés utáni vitában kiderült és beraktak a hiperszuper tudással rendelkező egyén helyére.Kicsit elkapott a hév,de még most is ideges leszek ha viszagondolok a pökhendi képére.Röviden tény,hogy a betanított munkások nagyobb hányada,helyére belehetne ültetni egy majmot is,de ez nem azt jelenti,hogy mind1gyik ilyen!Nem mondanám amúgy egy nehéz szakmának,legalábis nekem nem az.
2013. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
A szakma nehézsége az a munkahelytől függ van ahol mindig ugynazt a darabot okádják a géppel hetekig hónapokig. Olyan munkahelyen ahol viszont egyedi gyártás megy már közel sem olyan egyszerű a helyzet.. Mondok egy példát: a főnököd egy f....opó csak a gyorsaság érdekli, a gépek mind tajvani sz..ok olyan szerszám nincs ami kell erre persze a válasz hogy oldd meg mással de gyorsan, ésmindezt úgy hogy egy agyontűrésezett alkatrészt gyárts le hiba nélkül. Na itt derül ki mennyire vagy jó cnc-s. mondok még1 dolgot, nem mindenhol pitiáne biciklitengelyeket esztergálgatnak(ezt úgyértem hogy egyszerű alkatrészt egyszerű hétköznapi felhasználásra)
2013. máj. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Hanem például teszemazt öntvénygyártáshoz használatos töb millió forintos réz-nikkel alkatrészt amit egyenként bejegyeznek és különböző vizsgálatoknak vetik alá kiszállítás előtt: nyomáspróba stb. És ha valami nem stimmel és nem veszik észre és teszemazt az az alkatrész felrobban a több 100-1000 fokos fémfolyadék miatt és neaggyisten valaki meghal emiatt akkor bizony az "egyszerű kis cncs meg meo.-emberkéket veszi elő a bíróság
2013. máj. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Tehát kb akkora különbségek vannak munkahely és munkahely közt mint egy lada és egy ferrari közt ugyanis minden cncvel készül pistike bmxének a pedáltengelye is és a paksi atomerőmű turbináinak az összes alkatrésze is :)

Nincs könnyű szakma csak könnyű munkahely

2013. máj. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!