Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a germanisztika...

Hogyan kell a germanisztika szakiránynál kiszámítani az elért összeget, ha a nyelv emelt szintű érettségi követelmény?

Figyelt kérdés

[link]

Ezen az oldalon hogyan kell kiszámítani a pontokat, hogyha én a DE-BTK-ANK germanisztika szakirányra szeretnék jelentetni? Mert ugye, ki kell pipálni az "Érettségi Eredményeknél" a német (nyelv) ágnál, hogy "?2", mert emelt szintű érettségi a követelmény.

Akármit írok be, csakis ezt adja ki:

"A pontszámítás nem lehetséges!

Az érettségi eredmények nem tesznek eleget a szak követelményeinek!" - még úgy is hogyha 100% minden + 5-ös minden ..


2011. okt. 11. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

mit kell kipipálni? végig olvastad, hogy az a rész mire vonatkozik? mert ,hogy nem a német nyelvre az hót sicher...


2 Matematika: eredményemet a 2005-ös év végi eredményemmel szereztem. Idegen nyelv: eredményemet nyelvvizsgával szereztem, és olyan szakra jelentkezem, ahol adott nyelvből emelt szintű érettségi a követelmény (anglisztika, germanisztika, romanisztika szakok bizonyos szakirányai). Egyéb jelentkezési hely esetében tehát a négyzetet nem kell megjelölnöd!

2011. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"olyan szakra jelentkezem, ahol adott nyelvből emelt szintű érettségi a követelmény (anglisztika, germanisztika, romanisztika szakok bizonyos szakirányai)" - [link]


"Érettségi követelmények


Az alábbi vizsgák közül egyet kell választani:


angol nyelv

emelt szintű érettségi

vagy

német nemzetiségi nyelv

emelt szintű érettségi

vagy

német nemzetiségi nyelv és irodalom

emelt szintű érettségi

vagy

német nyelv

emelt szintű érettségi"


innen szedtem, hogy a németre vonatkozik..

2011. okt. 11. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:

még mindig nem értem a problémádat én gondtalanul kiszámítottam az anglisztikás pontjaimat ahova szintén emelt nyelvi érettségi kell

Azt a ?2-es cuccot meg nem kell kipipálnod, de be is másoltam neked, légyszíves olvasd végig és értelmezd

2011. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

bocsi, akkor lehet hogy csak én értettem félre..

de sajnos még mindig nem értem..


"Idegen nyelv: eredményemet nyelvvizsgával szereztem, és olyan szakra jelentkezem, ahol adott nyelvből emelt szintű érettségi a követelmény (anglisztika, germanisztika, romanisztika szakok bizonyos szakirányai). Egyéb jelentkezési hely esetében tehát a négyzetet nem kell megjelölnöd!" - ezek alapján azt hittem, hogy ha én germanisztikára szeretnék jelentkezni, akkor az adott nyelvből emelt szintű érettségi a követelmény és ki kell pipálni a "?2"-t, mivel ez egy elvárt dolog és nem számítják bele. (mert nyilván aki oda jelentkezik annak meg kell csinálni az emelt szintűt.)

2011. okt. 12. 16:57
 5/6 anonim ***** válasza:
ez a szöveg azt jelenti, hogyha te nyelvvizsgával szerezted az emelt érettségidet, akkor jelöld be, mert valamelyik évben volt ilyen is, hogy egy középfokú nyelvvizsgáért kaptál egy 100%-os emelt érettségit. De ez már nincs így. Ez rád nem vonatkozik. Egyébként az emeltet ugyanúgy beszámítják és a plusz (most már) 50 pontot is ugyanúgy megkapod érte :)
2011. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ok. most már értem! :)) nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad! =)
2011. okt. 12. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!