Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közép szintű történelem...

Közép szintű történelem érettségi hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Írásban? Szóban? Mindkettő? Van valami kiadott tételsor?


(Sorry a kérdésért, de én még a két szintű rendszer elött érettségiztem, most a felvi miatt viszont újból kell majd.)


2011. okt. 15. 06:44
 1/6 anonim válasza:
Mind a kettő van.Írásbeli és szóbeli is.A helyedben felkeresnék egy gimnáziumot és érdeklődnék, mert szerintem ha van is tételsor az évente változik.
2011. okt. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a tavalyelőtti tanévben érettségiztem, nem hiszem, hogy azóta változott volna valami. Na szóval:

Írásbeli és szóbeli része is van. Először májusban megírod az írásbelit, 90 pontos, 180 percig lehet írni.

Az írásbelin a feladatlapnak két része van, az első részben feladatokat kell megoldani (fogalmak, személyek, vaktérkép, stb.), gyakran vmiféle forrás segítségével, a második részben pedig esszéírás a feladat. Itt két rövid és egy hosszú esszét kell írni, az egyik rövid témája magyar, a másiké vmilyen egyetem történelmi téma, a hosszabb esszénél pedig vmilyen magyar tört-i témát kell kifejteni(több közül lehet választani mindegyiknél), forrás itt mindig van az adott témákhoz. Ja és atlaszt végig lehet használni (minden feladatrésznél). Az írásbelin min. 10%-ot, vagyis 9 pontot kell teljesíteni, hogy mehess szóbelizni.

A szóbeli vizsga vmikor júniusban van (nem egységes, sulitól függ), 60 pontot lehet elérni, itt van 20 tétel, ezek közül egyet húzol, és azt kell kifejtened, ehhez is van forrás, és lehet használni atlaszt is. A tételek nincsenek központilag meghatározva, a vizsgáztató tanár dönt róla, hogy milyen tételeket követel, ezt előre közölni szokta tételsor formájában.

Hát röviden és tömören nagyjából ennyi :)

2011. okt. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok még annyit, hogy a májusi szóbeli meg júniusi időpont persze csak a tavaszi érettséginél van, őszinél máshogy van, októberben van az írásbeli, a szóbeli meg nem tudom, gondolom novemberben...
2011. okt. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én még annyival kiegészíteném, hogy az oktatási hivatal honlapján vannak fent korábbi érettségi feladatlapok, megoldókulcs is fent van. itt tudsz gyakorolgatni:)
2011. okt. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És melyik a könnyebb?

közepet 65=70%ra írni

vagy

emeletet 35% köröl írni

2011. okt. 15. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt így nem lehet eldönteni... emeltnél csak az esszénél lehet atlaszt használni, arra meg csak akkor lehet építkezni ha az ember tudja a dolgokat. És a szóbelijén 30 tétel van amiket még tovább apróznak ezért amikor odamész húzni vagy 50 boríték hever előtted.
2011. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!