Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önéletrajznál melyik kerüljön...

Önéletrajznál melyik kerüljön előre, a szakmai tapasztalat vagy a tanulmányok és egyebek ( számítógépes ismeretek, nyelvismeret stb. )?

Figyelt kérdés
Már sok helyen utána néztem, de erre konkrétan nem találtam még választ, ezért kérdezem meg itt, hogy melyik a célszerűbb és elfogadottabb megoldás a mai világban.
2011. okt. 17. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Élőszőr szokták írni, a személyes adatok után az iskolai végzettséget, a nyelvismeretet, számítógépes ismereteket, egyéb ismereteket, majd az előző munkahelyeket, végül írhatsz magadról még pár személyes jellemzőt
2011. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam: iskolák, szakmai gyakorlat, munkatapasztalat, nyelvek, és "egyebek" (itt volt a számítógép, jogsi, stb.)

Dicsérték az önéletrajzom, és sok helyre behívtak.

Szerintem annyira nem kell sablon-szerűnek lennie, nyugodtan írd olyan sorrendben, ahogy te logikusnak gondolod! Egy kicsit hadd legyen már egyedi is, végül is ez (is) lenne a lényege a dolognak. :)

2011. okt. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most tanultuk: Pályakezdö esetén az iskolát írjuk elöbbre, régebb óta dolgozo embernél pedig a munkahelyet, azon belül is az utolsót, kivéve ha a megpályázott munkakörhöz a tanulmányaidnak több köze van. pl. 3 éve informatikusként dolgozol, de egyébként pedagógus diplomád van és iskolába adod be, akkor a tanulmányaiddal kezdd.
2011. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és nem ajánlom az egyedit. Van több tipus, általában megvan hová milyet kérnek/célszerü. Ha beadod egy komoly állásra és "összevissza" van írva, akkor az elsö, amit megállapítanak rólad, hogy a prezentációs- és írásképességed nem jó, tehát fontos levelezéseket nem bízhatnak rád.

Most hozta be hozzánk egy kislány az önéletrajzát. A fejlécet idézném: Önéletrajz-sablon

alul meg "hely, dátum" :D

2011. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem mindenben követtem a "trendet" (pl. a nyelveket külön írtam, stb.) még miért ne lehetne rendszerezett?

Nem csak egyféle logika létezik... Utálom azt, hogy manapság mindenki csak sablonokban tud gondolkodni.

2011. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a második válaszoló voltam.
2011. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szabad kéz szerintem is többet elárul az emberröl, mint egy szigorú formai kovetelmények kozé szorított dolog, de egy komoly állásnál ez akkor is így van, ha tetszik, ha nem. Nyilván egy eladói, vagy egy buszsoför állásnál nincs jelentösége.
2011. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ügyvédjelölti állás mennyire számít komolynak?

Ott kifejezetten értékelték mindig, hogy egyedi kicsit. Kb. mindenhol megdicsérték... De mindegy amúgy, majd a kérdező eldönti, hogyan csinálja. :)

2011. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már pályakezdő, de nekem is az tűnik célszerűnek, hogy először az adataimat leírom, iskoláimat és utána a szakmai tapasztalat stb. Ahogy látom, eléggé megosztott a vélemény még mindig...kinek ez, kinek az.
2011. okt. 17. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!