Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott érettségi. Érvényt...

Előrehozott érettségi. Érvénytelen így?

Figyelt kérdés
Előrehozott érettségit tettem angolból, 1 hete volt az írásbeli, de nem sikerült olyanra, amilyenre szerettem volna. Egy osztálytársam azt mondta, hogy ha nem megyek el a szóbelire, akkor érvénytelen ez az érettségi, és olyan, mint ha nem csináltam volna semmit, és így májusban újrapróbálhatom szintén középszinten. Én ezt eddig úgy tudtam, hogy ha ez nem sikerül, akkor csak szintemelőt lehet tenni májusban, vagy ha végeztem a középiskolával, megint megpróbálhatom a középszintet. Mit tudtok erről? 5-ös középszintű érettségit szeretnék angolból, de ha még a mostani szóbelim jól is sikerülne, akkor is maximum 4-es lehet.
2011. okt. 25. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szóbelit kihagyod vagy megbuksz akkor érvénytelen lesz, mintha megse csináltad volna és majd Májusba újra kell csinálnod az egészet 0 ról. De ha most 4 est össze szedsz belőle akkor se keseredj el megpróbálhatod újra ha nagyon nem tetszik ez, és ha májusban az rosszabb lesz akkor azt számítják be ami jobban sikerült.
2011. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég kerültem hasonló helyzetbe. A felvételi miatt újra akartam érettségizni történelemből és irodalomból. Ha nem lett volna meg az érettségi bizonyítványom, akkor bizony szintemelőt kellett volna tennem.
2011. okt. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információt!
2011. nov. 4. 01:43
 4/5 tomikné németh erzsé ***** válasza:
9%
Ha a szóbelit kihagyod vagy megbuksz akkor érvénytelen lesz, mintha megse csináltad volna és majd Májusba újra kell csinálnod az egészet 0 ról. De ha most 4 est össze szedsz belőle akkor se keseredj el megpróbálhatod újra ha nagyon nem tetszik ez, és ha májusban az rosszabb lesz akkor azt számítják be ami jobban sikerült.
2012. febr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó?
2021. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!