Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia! Vércsoportok! AB-s...

Biológia! Vércsoportok! AB-s ember miért nem adhat 0-snak vért, és a 0-s miért adhat Ab-snak?

Figyelt kérdés
Tudom, mi az az antigén, antitest stb... De nem értem, ha a 0-s vérplazmájában lévő antitest (A és B) nem csapja ki az AB-s vért? Miért? Nem tök mindegy hogy elsőre a kólát majd a whiskyt öntjük ki, vagy fordítva?
2011. okt. 31. 23:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah igen és még egy dolog. Olvasok itt olyanokat hogy A-pozitív, A-negatív. Mi a különbség? Létezik egyáltalán ilyen? Én csak az Rh+ és Rh- -ról hallottam.
2011. okt. 31. 23:13
 2/7 anonim ***** válasza:

A+ az A Rh+ röviden.

Ha 0 ad vért, csak a vérét adja és nem az egész immunrendszerét.

2011. okt. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De a vérplazmáját is átadja a 0-s az AB-snak, tehát benne van az ellenanyag, ami kicsapja az AB-s vörösvértesteket nem igaz? Vagy csak elhanyagolható mennyiségben?
2011. okt. 31. 23:33
 4/7 anonim ***** válasza:

"...ami kicsapja az AB-s vörösvértesteket nem igaz?"

Mivel nem szoktak meghalni miután vért kapnak, nyilvánvalóan nem igaz.

2011. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vérplazmában benne van az ellenanyag. Ezért ilyen estben csak vörösvértesteket adnak vérplaznma nélkül.

[link]

2011. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nah köszönöm erre voltam kiváncsi! :)
2011. nov. 1. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:
0-s sem adhat AB-snek csak tényleg végszükség esetén, első körben mindenkinek a saját vércsoportjából valót próbálnak adni.
2011. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!