Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos vagy gyogyszeresz...

Orvos vagy gyogyszeresz szeretnek lenni! Kerlek segitcsetek! Ha tustok tancsot adni nem lennetek oly kedvesek hogy segitetek? KOSZONOM!

Figyelt kérdés
HELLO! En 1 15 esztendos lany vagyok aki elsoeves kozepiskolas pedagogiai szakon! Mikor elvegzem ovono-tanitono vagyok de en foiskolara vagy orvosira vagy gyogyszereszetie szeretnek menni de az a baj hogy 11-bol mar csak tudomany orank lesz(bio-kemia-fizika)es az is csak egyszer egy heten.Mitt tegyek vegyek kulonorakat?A fizikaval van egy pici problemam(tavaly 9 lett az atlagom mert Romaniaban elek es itt 1-10-ig pontoznak)Mitt tegyek? Nem szeretnek letenni az almaimrrol! Koszi elore is a valszokat!Jaj igen es azert valsztottam a pegogia szakot mert ovoneni is szeretttem volna mindig lenni.Es a tanugy meg az egeszsegugy kozott nem ment a valasztas igy mindettot el akarom vegezni!
2011. nov. 3. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom nem vagy magyar anyanyelvű, és nem itt Magyarországon jársz iskolába!
2011. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
iratkozz ár egészségügyi középiskolába eü tagozatra és érettségizz bioszból és nem lesz gond. okj-n el lehet végezni gyógyszertári asszisztensit(ha nem lenne meg a pontszámod)és utána lehet menni felsőoktatásba.
2011. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

okj? Romániában???? Ezt az előző válaszadótól kérdeztem

okj=országos képzési jegyzék...ismernünk kéne az ottani közoktatási rendszert! Mert itt Magyarországon, egyrészt sima középiskola elvégzése után nem lehet senki sem óvónő, sem tanítónő már, semmilyen pedagógus (régen volt csak ilyen óvónőképző szakközépiskola,de már megszünt) Itt bármilyen középiskolában le kell érettségizni először, aztán főiskolára vagy egyetemre kell járni, amit ha elvégzel lehetsz gyógyszerész, vagy orvos (ez a hosszadalmasabb)Szóval nem tudjuk, hogy ott mi a rendszer! Ha ott Romániában szeretnéd elvégezni a gyógyszerész képzést, vagy ami kell hozzá ill. ott tanulnál orvosnak, nézz utána konkrétan abban az iskolában ahova mennél majd, hogy mik a követelmények hozzá...biztos van ott is valami olyan lehetőség, ha ki is tanultál egy szakmát akkor is tudsz más valamit is tanulni később anélkül, hogy újra elvégeznél egy középiskolát

2011. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon akarsz tanulni orvosin vagy gyógyszerészetin, akkor Mo.-n kell leérettségizned. Legalábbis tudtommal. követelményeket megtalálod felvi.hu-n.
2011. nov. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nos mikor elvegzem a kozepsulit ovono-tanitono vagyok+ereccsegim van.......Na de most oszinten ki az a marha aki nem akar egyetemre menni meg ha van diplomaja is?gyepken nalunk is kivettek a pedagogosi szakkozepiskolat de 3 eve vissza is tettek es azota ugy alnak a helyekert sorba mint a meleg kenyerert! Egyepkent az oszim is aszt mondta nekunk hogy inenn akarhova mehetunk egyetemre. Csak az orvosira nem leszunk eppen ugy felkeszulve(vagy a gyogyszereszetire) Jaj igen es en Romaniaban akarom elvegezni az egyetemet is meg mindent romanul vegzek! Es anyukam magyar apukam roman szoval ennekem a magyar az anyanyelvem! A roman az apanyelvem:)))))=))
2011. nov. 4. 09:10
 6/11 A kérdező kommentje:

En meg bolondulnek ha nem sikerulne eltem nagy vagyai:

-pedagogus

-orvos/gyogyszeresz:x:x:x:x

2011. nov. 4. 09:40
 7/11 A kérdező kommentje:
Hisz van aki humanrol(nyelvekrol)megy orvosira es ott meg tudomany ora sincs!
2011. nov. 4. 09:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Romániában is biztos van okj csak nem úgy hívják.
2011. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A román az apanyelvem beszólás nagyon tetszett ;)

Egyébként semmiről nem késtél le és nem szenvedsz hátrányt, nyugi. Esetleg magadtól is felkészülhetsz bioszból és kémiából, bár nem tudom, hogy Romániában mi a helyzet, mik a követelmények a sikeres felvételihez. Nálunk az orvosira (gyógyszerészetre is) kötelező biológiából és kémiából vagy fizikából érettségizni, illetve legalább az egyiket emelt szinten kell teljesíteni. A bioszt szerintem meg lehet tanulni egyedül is, csak nagyon jó könyvek kellenek hozzá, itthon mindenképpen a Mozaikos tankönyvek a legjobbak. Kémiából kellhet egy kis segítség, heti 1-2 alkalommal külön tanár, de nagy részt az is a te szorgalmadon múlik. Kémiából is a Mozaikos tankönyvek a legjobbak, plusz van egy olyan, hogy Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából. Ez mindenféle számolásra megtanít, akkor is, ha teljesen kezdő vagy, én is úgy álltam neki, hogy semmit nem tudtam :)

2011. nov. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi!:* Nagyon!:*
2011. nov. 11. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!