Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemre jelentkezek...

Ha egyetemre jelentkezek majd, hanyadikos jegyek számítanak?

Figyelt kérdés

Igaz hogy csak a

- 11. évvégi

és

- 12. félévi

jegyek számítanak???


Ezt mondta egyik osztálytársam.

De akkor 10.-esként mégis minek gürcölöm magam, hogy 4,3 fölött legyen az átlagom???... O_O Igaz ez???


2011. nov. 17. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
nem számít a 10.-es jegy
2011. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen ahogy az osztálytársad mondta.

viszont 10.-ben is megéri jól tanulni,mert akkor legalább ritmusban leszel és jövőre is jól fog menni.másrészt 10.-ben is tanultok olyat ami kell az érettségihez és ha nem tanulod meg akkor nem lesz jó az érettségid és akkor kevesebb pontod lesz.

2011. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sőőt én úgy felvételiztem tavaly hogy emelteztem matekból az 93% volt,volt még 97%-os angol (közép) érettségim meg egy nyelvvizsgám olaszból


úgy kaptam pontot hogy 2x(93+97) az 380 pont meg ehhez jönnek a plusz pontok a nyelvvizsgáért és az emelt érettségiért,a jegyeim elég rosszak voltak,magyar érettségim dettó de így is összejött elég pont szóval így is lehet csinálni..de mégis azt mondom hogy jobb ha tanulsz mert az érettségnél jól jön még az a tudás:D

2011. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 12.félévi jegyek nem számítanak, hanem a 12. évvégiek.

És mivel most már a jelentkezéskor a középiskolai eredményeknél az 5.választott tárgynak kötelezően természettudományos tárgynak kell lennie, így ott egy 2 évig tanul természettudományos tárgy utolsó két tanult év végi eredményeit kell megadni. Szóval ez alapján lehet, hogy akár 9-10.-es is jegy is bele fog kerülni.

2011. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Na ennek most nagyon örülök! :)

Utolsó: a kémiát fogom választani, mert abból erős 4-es vagyok. :)

2011. nov. 18. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!