Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsga előtt jó ha utolsó...

Vizsga előtt jó ha utolsó pillanatig bújom a könyveket?

Figyelt kérdés
Pénteken megyek vizsgázni sofőriskola elméletből... Mi a jó? Ha előző nap már nem tanulok, vagy ha a vizsga ajtóig szorítom a könyvet és olvasom olvasom hátha ebből fogok kapni?
2011. dec. 12. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem vizsga előtt már ne tanulj,akkor már csak stresszeled magad.előtte tanulj,jól leülepszik a tudás és emlékezni fogsz rá ami kell.

viszont ha gyorsan még előző nap is tanulsz akkor az agyad le fog blokkolni.

2011. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
vizsga előtt egy nappal már ne tanulj, az agyadnak is szüksége van pihenésre.
2011. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. Jó lenne, ha az ember megtehetné, hogy vizsga előtti nap egyáltalán nem tanul, de ez egyetemen ált. nem működik. Nálunk legalábbis nem volt ilyen, hiszen mindig ki volt számolva, hogy X nap van a felkészülésre, és így is elég kevés volt az...

Ilyen esetben nekem az vált be, hogy ha este már semmiképp nem tanultam a vizsga előtt, és aznap sem persze. (Kivétel lehet ez alól, ha volt olyan, amiről tudom, hogy mindig elfelejtem, de ha előtte pont átnézem, akkor emlékezni fogok rá - ez ritkán előfordult, olyankor ott a folyosón még átolvastam azt a részt, de általában igyekeztem ott inkább regényt olvasni, beszélgetni, vagy valami.)

2011. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem fog megmaradni.
2011. dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez személyfüggő is lehet. Én holnap megyek vizsgázni, eleve tegnap tudtam csak nekiállni tanulni. Minden bizonnyal holnap még olvasni fogom a jegyzetet, mert nekem sokat számít minden perc, sőt, minél jobban sürget az idő, annál jobban megmarad a fejemben. Igaz, én már nem nagyon stresszelek rajta :)
2011. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő ez, én hiába tanulom meg teljesen az anyagot, ha előző nap nem nézném át, de még a vizsga előtt pár perccel is, akkor semmire nem emlékeznék. A rövidtávú memóriám jó, a hosszú nem igazán. Ki kell tapasztalnod, hogy neked hogy hatásos.
2011. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!