Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. s vizsgaidőszak kellős...

S. O. s vizsgaidőszak kellős közepén vagyok, és nem megy a tanulás?

Figyelt kérdés
Nem a felfogásommal, az agyammal van a baj, hanem szerintem az akaratommal, egyszerűen nem tudom magam rávenni a tanulásra. Mit tegyek? hogyan tanuljak hasznosan? Viszonylag gyorsan nagyobb anyag mennyiségeket
2012. jan. 5. 11:24
 1/4 anonim válasza:

Ugyanez a helyzet, pedig nagyon fontos lenne, hogy a lehető legtöbb időmet tanulással töltsem... Kutattam tanulási tippek után, és találtam pár egyszerű tippet, ami akár hasznos is lehet:

1. a halk klasszikus zene jót tesz, mert nyugtat, lassítja az agyhullámokat és segít összehangolni a bal és a jobb agyfélteke folyamatait.

2. Mikor leülsz tanulni, határozd meg a tanulásod célját, hogy mit szeretnél ezzel elérni.

3. Jó inkább többször kis szüneteket tartani, mint 4-5 órát kínlódni egyszerre.

4. Nekem a buktató a reggeli netezés szokott lenni, és azokon a napokon, amikor a napot nem netezéssel kezdtem sokkal hatékonyabban tudtam tanulni:)

5. A testmozgás is segít.


Remélem tudtam segíteni, a klasszikus zene pl. nekem nagyon bevált:) Kéz-és lábtörést a vizsgákhoz!

2012. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen!


lehet nálam is a reggeli netezés a baj... mert felkelek időben, hogy fél8-8 körül már neki tudjak állni tanulni, de előtte persze net, hírek, emailek stb. és innentől kezdve egyre tolódik ki, majd 9kor nekiállok 10kor, jó akkor majd 1kor.. és így megy tovább..:S

2012. jan. 5. 19:59
 3/4 anonim válasza:

Gyerekek ugyanígy vagyok ezzel én is!

Egyszerűen nem bírok sokáig koncentrálni, vmelyik nap energiaitalt ittam(pedig utálom), semmit nem hatott, agyserkentő teát iszom, felállok gyakrabban a könyvek mellől, ahogy írtad is,h ne 4-5 órát kínlódjak, de egyszerűen úgy érzem, h semmit nem ért az aznapi tanulás, mert ahogy bement a fejembe, 10perc után kb. semmire nem emlékszem.

Mindig a másnaptól várom a csodát, hátha jobban fog menni... de nem :D


További tanácsokat várok én is! :)

2012. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
így-így, én is a másnaptól várom a csodát... :D
2012. jan. 7. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!