Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tenni, hogy valakiböl...

Mit kell tenni, hogy valakiböl újságiró legyen?

Figyelt kérdés
Az újságirást meglehet tanulni?Vagy kell egy veleszületett tehetség hozzá?és milyen képességek a fontosak ahhoz,hogy valaki sikeres újságiró legyen?
2009. máj. 26. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván kell veleszületett tehetség, meg fogalmazáskészség, olvasottság, nyitottság, érdeklődés,rámenősség, vitakészség, világos gondolkodás,valamilyen diploma majd egy újságíró tanfolyam. Kezdetnek lehet próbálkozni olvasói levelekkel, hogy vajon megjelentetik-e. Meg persze a helyesírás se árt...
2009. máj. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kell hozzá veleszületett tehetség, valamint fogalmazási készség, érdeklődés, nyitottság, olvasottság, emberismeret, kommunikációs készség,világos gondolkodás, vitakészség, rámenősség, bármilyen diploma, majd egy újságíró tanfolyam. Kezdetnek lehet próbálkozni olvasói levelekkel, hogy kiderüljön, azt megjelentetik-e. Meg persze a helyesírás se árt... (Meg lehet tanulni...)
2009. máj. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy kétszer küldtem el ugyanazt, az első több percen át nem jelent meg, és újra leírtam. A második variáció jobban sikerült, de innen nem lehet törölni.
2009. máj. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Először is tanulj meg helyesen írni. Segítek.

"Mit kell tenni, hogy valakiből újságíró legyen?

Az újságírást meg lehet tanulni? Vagy kell egy vele született tehetség hozzá? Milyen képességek fontosak ahhoz, hogy valaki sikeres újságíró legyen?"

Így helyes.

Ha a helyesírás megy, érettségi, aztán egyetem vagy főiskola. Ez persze közel sem biztos módszer az újságíráshoz. Ez olyan, mint a színművészeti egyetem. Sokat kell hozzá tanulni, de nem biztos, hogy sikeres leszel...

2009. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a gyakorlat fontosabb, mint az iskola. tegyél meg mindent annak érdekében, hogy tapasztalatod legyen újságírás terén! ismerek olyat, akinek nincs nyelvvizsgája, nincs érettségije, egy egyszerű okj-s újságíró tanfolyammal már sokra vitte. ja, és nem egy szuprercsinos lány, hanem egy kövér fiú. egyszerűen sok benne a kitartás, és mindent megtett h tapasztalatot szerezzen.
2009. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jancsicska77 válasza:
Mondjuk a helyesírás előnynek számít szerintem. (valakibŐl)
2013. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!