Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2013-ban ha gazdálkodás...

2013-ban ha gazdálkodás menedzsmentre akarok felvételizni mi kell hozzá kell 1 v 2 emelt érettségi, milyen állásokat tudok betölteni vele?

Figyelt kérdés

2012. jan. 18. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem kötelező hozzá emelt érettségi, de gyakorlatilag csak azokkal van egyáltalán valami minimális esély, hogy megközelítsd a ponthatárokat (ha államira akarsz menni). Idén a támogatott helyek létszámának lecsökkentése miatt az ilyen gazdasági szakokon nagyon sokat nőnek majd a ponthatárok, készülj rá, hogy legalább 480-490 pont kelleni fog majd, szóval mondjuk 2 emelt érettségivel úgy lenne esélyed bekerülni, hogy ha mindegyik legalább 95%-osra sikerül...

Egyébként elég széles a skála, hogy milyen állásokat tudsz betölteni vele, dolgozhatsz például bankban, biztosítónál, állami szerveknél (pl. NAV), önkormányzatoknál, cégeknél mint gazdaságis, vagy a könyvelésen, vagy a munkaügyön, stb...

2012. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi, azt nem néztem, hogy te 2013-t írtál, akkor viszont már úgy tudom, hogy tuti, hogy kötelező lesz egy emelt érettségi a felvételihez, de a lényeg egyébként ugyanaz, mint amit az előbb írtam.
2012. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Sz*rd le. December 21, világvége :D
2012. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem ne gazdmenre menj, elég könnyű szak (mondhatnám, hogy a legkönnyebb az üzleti szakok közül), ezért nem is becsülik meg annyira, mint egy alkalmazott közgázost, vagy pénzügy számvitelest. Plusz ha álláshírdetéseket nézel, majdnem mindenhol pénzügy számvitel alapszakon végzetteket keresnek - legalábbis sok helyen kikötik, h: Közgazdasági főiskolai/egyetemi diploma (pénzügy számvitel szak feltétele az állásnak)
2012. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!