Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha az álláskeresé...

Mi van akkor ha az álláskeresési járadék lejár?

Figyelt kérdés
két napja bújom a netet, de sehol nem találok egyértelmű választ, hogy utána mire vagyok jogosult, hogy van e lehetőségem a munkaügyi hivatal álltal támogatott tanfolyamra vagy bármi másra? sürgős lenne a válasz mert február 1-én lejár a járadék és munka még kilátásban sem...
2012. jan. 23. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

álláskeresési segélyre leszel jogosult!

ha az is lejár akkor pedig foglalkoztatást helyettesítő támogatásra!

Persze csak akkor, ha továbbra is együttműködsz a munkaügyi központtal! Minden munkaügyi központos támogatásra jogosult vagy ugyanúgy, sőt kötelező is igénybevenned (képzés stb...)

2012. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Ez már egy kicsit sok nekem.

Azt gondoljátok, hogy a net-en kívül semmi nem létezik?

Munkanélküli vagy, evidens, hogy ott megkérdezed, hogy van-e valamilyen tanfolyam, mert nem találsz munkát és szeretnéd magad átképezni.

Én anno így találtam egy tanfolyamot, munkanélkülin keresztül végeztem el.

Ott megmondják azt is, hogy ha lejár az álláskeresési támogatás, az önkormányzatnál kell jelentkezni és ott fogod tovább kapni az álláskeresési segélyt.

Az interneten csak általános válaszokat kapsz.

2012. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak köszönöm (már csak az összegére lennék kíváncsi) a második válaszolónak meg csak annyit, hogy épp a munkanélküliből jövök, (mert hülye azért nem vagyok) ahol nem mondtak SEMMIT, február 1-én kell visszamennem hiába vártam ki a soromat (pototm három órát) azt válaszolták hogy majd ha elsején megyek tájékoztatnak, hát erről ennyit... szóval legközelebb mielőtt leharapod az ember fejét vegyél egy nagy levegőt, ugyanis pontosan ott érdeklődtem ahol KELL, csak épp tájékoztatást nem kaptam...
2012. jan. 23. 12:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

az összegét nem tudom pontosan megmondani!

Az álláskeresési segély összege a álláskeresési járadékodnak a valahanyad százaléka (hatvan ha jól emlékszem). De a lényeg, hogy az egész a korábbi bérezésedhez igazodik, tehát úgy mint az álláskeresési járadéknál, csak ugye ez kevesebb lesz!

2012. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!