Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel 1 vagy 2? Melyik a...

Diákhitel 1 vagy 2? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Diákhitel 1 szerintem jobb, hiszen szabad felhasználású. Arra költöd el amire akarod. Felveheted a max fél millát is. És ha neked abból csak egy része kell a tandíjra, a megmaradtból kifizetheted a kolit, a busz/vonat jegy árat, esetleg helyi közlekedést. Ami szintén nem kevés pénz. Esetleg, ha helyi vagy akkor a megmaradt pénzből tudnál venni laptopot olcsón, egy használtat, vagy akár a drága tankönyveket, vagy jegyzeteket is kifizetheted belőle...

Persze sokan mondják a diákhitel2-őt, de én maradi gondolkodású vagyok. Más ismerősömnek is bevált a diákhitel1...miért ne a mostaniaknak ne? Nem is értem ezt a diákhitel2-őt...:/

Persze ha van rá mód és lehetőség, annyit vegyél fel amennyit később vissza tudsz fizetni...de ha tudod kerüld el, nem jó adóssággal kezdeni az életet ://

De konkrét választ erre senki nem fog tudni adni, még senki nem próbálta a diákhitel 2-őt. Mindenki a nézeteit mondja majd el. Te neked melyik a szimpatikusabb?

2012. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 8 éve diplomáztam.

A diákhtelrő annyit, h felvettem 900 ezret, most 8 év után 1.8 milliónál tartok, úgy, h fizetem...

2012. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valoszinu azert, mert az eloirt kotelezo minimummal fizeted. Ha fizeted havonta kb annyival, amennyit kaptal, akkor cirka annyi ido alatt fizeted vissza, amennyi ideig folyositottak. Pl.: ha havi 10ezer forintot utaltak 2 feleven keresztul, az ugye 100ezer ft. Ha minden honapban befizetsz 10ezer ft-ot, az egy evben 120ezer, tehat majdnem kifizetted. Ennyi a titka...
2012. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, ez ennyire egyszerű.

Azt senki nem feszegeti, h amikor felvettem, a papírokban az állt, h rögzített, 4 %-os kamattal fogom fizetni, ez idén már 11,95 százalékra emelkedett.

2012. febr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!