Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek 4 nyelvvel érdemes...

Szerintetek 4 nyelvvel érdemes továbbmenni tanári mesterképzésre?

Figyelt kérdés
bár még kicsit arrébb lesz, de én már gondolkodok rajta. Tehát: anglisztika szakos vagyok, német minorral. erre a félévre felvettem az oroszt, itthon pedig hobbiból tanulom a spanyolt. angolból, és németből felsőfokúm van oroszból és spanyolból középfokút tervezek. Nem igazán szeretnék tanár lenni, talán inkább fordító, de ugye ahhoz is el kellene menni fordítói mesterképzésre, ami még +2 év. ha csak elvégzem az anglisztika alapszakot, és pluszba tudom ezt a 4 nyelvet, milyen munkát szerezhetek? vagy érdemes lenni valami mesterképzést elvégezni?
2012. jan. 28. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes a mesterképzést elvégezni. Valamely újságban olvastam egy cikket, ami azt fejtegette, hogy a BA a 15 évvel ezelőtti érettséginek felel meg.. ebben van valami.. irodai asszisztens állásokra jó. Lehet, hogy később mégis kedvet kapsz a tanításra, ne zárd el magadtól a lehetőséget.
2012. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én, ha a helyedben lennék, 4 nyelvvel, főleg azzal az akaraterővel, ami ezeknek a tanulásához kell, inkább lennék tolmács. Szerintem jobban keres, mint egy tanár.
2012. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen, én is tolmács lennék inkább, csak ahhoz olyan mesterképzést kell elvégezni. vizsont az nincs itt nálunk az egyetemen, és úgy hallottam elég nehezen lehet bekerülni. tehát ha az nem jön össze, akkor nem tudom, hogy elvégezzek-e egy olyat, amihez nem annyira van kedvem. vagy 4 nyelvvel análkül is lehetnék tolmács, ha jól megy?
2012. jan. 29. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!