Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyorsan megtanuln...

Hogyan lehet gyorsan megtanulni dolgokat?

Figyelt kérdés
Mostanában az edzések és egyéb szakkörök,zeneiskola...stb miatt kevesebb időm van a tanulásra.E miatt több 3-asom és 4-esem van.Tudtok mondani olyan megoldást,akár trükköt tanulási módszert amivel meg lehet ezt oldani? Nagyon megköszönném 13 éves vagyok. Jövőre felvételizni szeretnék.

2012. márc. 1. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ókori görögök csupán szóbeli közlés alapján tanultak, tehát nem volt könyvük vagy füzetük, hanem a mester elmagyarázta egyszer a dolgokat, így csak az értette meg aki odafigyelt. Én manapság azt vettem észre(magamon is), hogy a tanulók a füzetük alapján próbálják megérteni a dolgokat, pedig az csak egy vázlat, amit ált. lényegesen kevesebb információt tartalmaz mint amit órán elmondanak. Én 12.-es vagyok, és mióta RENDESEN jegyzetelek(tehát nem csak azt írom amit a tanár lediktál), sokkal könnyebb megtanulni a dolgokat egy ilyen füzetből. Matek feladatnál pl írd mellé mit miért csináltatok, akár szövegesen is.

A legfontosabb: Órán maximális odafigyelést kell nyújtanod, így sokkal kevesebbet kell majd tanulnod.

2012. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jah még 1 tanács tőlem : edzést és a zeneiskolát ne hagyd abba a tanulás miatt, hanem próbáld egyensúlyba hozni a kettőt. Most ha ált. suliból felvételizel, ott ugye minden jegyet néznek, és ugye ha jól tudom utolsó 2 évet nézik felvételinél szóval fontos hogy most adj bele mindent!

Későbbiekben már tudni fogod mit SZERETSZ csinálni, pl ha zeneiskolát jobban kedveled akkor a sport mellett több időd fektess a zenesuliba és kevesebbet a sportra. Ne hagyd abba egyiket se, mivel így a későbbiekben tudsz változtatni, és nem kell előröl kezdened azt amibe egyszer már belefogtál.(ennél nincs nehezebb :)

Szóval apránként fejlődj, és oszd be minél jobban az idődet. Ennyi a titok.

2012. márc. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a tanácsokat.Órai odafigyelés sokat segít. Ebben és a következő évben kell mindent beleadnom. Az edzéseket,és a zeneiskolára nem fektetek(eddig se fektettem) nagy hangsúlyt.A kis jegyzettömböt pedig kipróbálom. Köszönöm mégegyszer.
2012. márc. 2. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!