Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Immunológiát hol lehet tanulni?

Immunológiát hol lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Kerestem,de nem találtam eddig sehol sem,ezért jó lenne,ha valaki tudna linkeket mutatni,vagy intézményeket.Külföld is érdekel!Létszi mindent írjatok le,hogyan lehetnék immunológus!
2012. márc. 6. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem orvosin
2012. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvosin, esetleg biológia szakon.
2012. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha klinikai immunológus akarsz lenni, akkor ahhoz valamelyik orvosi egyetemet kell elvégezned (Semmelweis Egyetem Bp, DOTE ÁOK Debrecen, POTE ÁOK Pécs, SZOTE ÁOK Szeged), majd a diploma megszerzése után allergológia és klinikai immunológiai szakvizsgát tenni. Ez az egy módja annak, hogy olyan immunológus lehess, aki gyógyíthat is, természetesen ezzel a végzettséggel kutathatsz is. Az egyetem 6 éves általános orvosi képzésből áll, ezt követően a szakvizsga megszerzéséig rezidensképzésben kell részt venned, amely az immunológia esetében nem tudom biztosan, hány év, ha tippelnem kell, akkor 4-6 év.


Ha az immunológiai kutatás érdekel, akkor is az orvosi egyetem a legjobb megoldás, de más területekről (gyógyszerész, biológus, nagyon esetleg fogorvos, állatorvos, biomérnök, természettudományi kar biológia-kémia szakos hallgatója) is ide "keveredhetsz", csak sokkal nehezebb és kalandosabb úton. Az immunológiai tárgyi alapok messze az általános orvosin a legjobbak. Az egyetemen célszerű már az első évtől immunológiai területen TDKznod (Tudományos Diákkör) és a szabadidődben ezzel kapcsolatos kutatással foglalkoznod. Én első körben a Semmelweis Egyetem általános orvosi karát céloznám meg, mivel ott Dr. Falus András, az immunológia egyik legnagyobb hazai professzora tart órákat, lehet nála TDKzni és már elsőévesként, első félévben oktat az intézet egy igen fontos tárgyat (sejtbioszt), amiben ha jól teljesítesz, az egyenes belépő a diákköri kutatómunkába.

2012. márc. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi nektek,én még ennyire sem jutottam egyedül:)
2012. márc. 7. 21:05
 5/6 A kérdező kommentje:
És azt véletlenül nemtudjátok,hogy külföldön(CSAK Anglia,Németország és Ausztria érdekel) hol lehet ugyancsak ilyet tanulni?Általános orvosin ugyanígy,aztán szakosodni stb.?
2012. márc. 7. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!