Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mással is van hogy rendszerese...

Mással is van hogy rendszeresen tanul órákat, készül dolgozatra de mégis 1-est ír?

Figyelt kérdés

középiskolába járok elsős vagyok de másodikos lennék csak én is évet ismételek mint még páram rajtam kívül. tavaly is ez volt. hiába figyelek órán elvesztem mindig a fonalat (főleg töri, kémia, irodalom), otthon is tanulok van hogy 6 órát is egy dolgozatra és max 2-es. nem minden tantárgyal van ez de éppen annyival hogy megint esélyes évismétlés.

komolyan soha nem jarok el sehova mindig itthon vagyok, ha nem tanulok akkor pihenek mert nagyon fáradt vagyok folyton. de hogy csinálja más, aki csak órán épp hogy hallja a tanárt, ésmégis 4-es 5-ös??


2012. márc. 8. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Dogán olyat kérdeznek, amit nem tanultál meg, vagy tanultad, csak nem jut eszedbe?
2012. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem matekkal van így, hogy néha 10-15 órákat tanulok csak a tz-re és 2-es. Viszont mostanában egy kis javulást vettem észre. Nem lehet, hogy egy kevésbé erős gimi esetleg szakközép megoldást jelentene? Ha nem, akkor annyit tudok tanácsolni, hogy továbbra is tegyél meg minden tőled telhetőt, de keresd meg az erősséged (bármi is legyen az) és azzal kapcsolatod munkát válassz! Ha a tanulás nagyon nem megy legyél fodrász vagy vízvezeték-szerelő vagy valami más kétkezi munkás. Nem keresnek rosszabbul egy gagyibb diplomával rendelkező embernél.
2012. márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legelső mondatomban a csak azt jelenti, hogy a lecke írás nem számít bele csak a dogára készülés. Meg még azt akartam kérdezni, hogy ez más osztálytársadnál is előfordul vagy csak nálad?
2012. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kémia terén nem tudok tanácsot adni. Két tantárgy van, amit mindig is utáltam, a fizika és a kémia. Egyszerűen síkhülye vagyok belőle, nem értem az összefüggéseket úgyhogy azt próbáltam bemagolni több kevesebb sikerrel, hogy ne bukjak meg.


A törire viszont van egy jó módszerem. Itthon leülök a tankönyvvel és elolvasom a leckét bekezdésenként, majd értelmezem és mégegyszer elolvasva aláhúzom a lényeget. Utána megpróbálom elmondani magamtól röviden, tömören, hogy miről van szó. Miután feldolgoztam így a leckét megírom a vázlatot (nálunk a tanár csak magyaráz és nekünk kell mindig kijegyzetelni a tananyagot). Én mondjuk nem a hagyományos vázlatot írom, hanem mondatba foglalva leírom a lényeget. Utána elolvasom még egyszer a tankönyvben a leckét, majd a kijegyzetelt, rövidebb változatot még 2x. Utána megpróbálom elmondani magamnak, általában sikerül is. Nekem ez a módszer nagyon bevált.


Olvastam itt egy módszert töri tanuláshoz, ami nagyon egyszerű és nagyon jól hangzik. Én nem próbáltam ki, hisz van egy bevált módszerem, amit nem cserélek se.

Ennek a módszernek a lényege, hogy mindig 4 kérdésre keresd a választ:

- Ki,

- Mikor,

- Hol,

- Mit csinált?


Ezt a két módszert tudnám ajánlani, hátha segít valamelyest a tanulásban!


+ Ha van olyan osztálytársad, aki okos, jó tanuló, kérd meg, hátha segítene nekem. Engem is megszoktak kérni néha, hogy magyarázzak el nekik ezt-azt. Én szívesen segítek, azon felül, hogy ezzel jót teszek másoknak, ez nekem is egyfajta visszajelzés, hogy jó az, amit csinálok. :)


Sok sikert és kitartást kívánok neked!

16/L

2012. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!