Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mivel motiváljátok magatoka...

Ti mivel motiváljátok magatokat a tanulásra?

Figyelt kérdés
Nagyon lusta vagyok ugyanis... eddig nagyjából IQ-ból mentek a dolgok, de most már neki kéne állni rendesen tanulni, a kinyitom-becsukom módszeren túl is. Ti hogy bírjátok ki hogy legalább napi fél-egy órára elhatározzátok magatokat? (Eddig azt próbáltam hogy utána pl ehetek csokit vagy ilyesmi, de elég könnyen átverem a saját fejem :D)

2012. ápr. 9. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

érettségire készülsz?

Amúgy én is így voltam. Majd IQ-ból... Aztán rájöttem, hogy ha 90%-os emeltet akarok bioszból meg kémiából, nem lesz elég az IQ. Hm... Nem motiválom magam sajnos. Bennem van, hogy kell. Bár már annyira bele vagyok pistulva a két fent nevezett tárgyba, hogy ha mondjuk eldöntöm, hogy most törizem, az már kész kikapcsolódásxD Amúgy szoktam pihenőt tartani. Megnézek egy 20 perces részt a kedvenc sorozatomból, olvasok egy kicsit, játszok a kutyával, gitározom egyet, aztán vissza az alapokhoz. Viszont ha időben végzek, szabad az estém:) Ez motivál.

2012. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Engem a cél motivál.1-2 éve amikor még nem tudtam mit akarok kezdeni magammal nálam is hasonló volt a helyzet,de már van egy konkrét célom amit nem tudok elérni a lustálkodással (egyetem,munka) és ez sokkal jobban bejött mint a csoki :D
2012. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Engem is a cél motivál. Tudom, hogy ahhoz, hogy elérjem a célom, muszáj tanulni.

Egy óra miatt meg ne rinyálj. Nekem vizsgaidőszakban arra kell magam rávenni, hogy 6 héten keresztül reggel 8-tól délutánig tanuljak.

2012. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szintén a cél.

idén érettségizem, és be akarok kerülni az egyetemre. csak ez jár a fejembe. amikor meg épp "ellustulok" felidézem h miért is tanulok. és ez motivál.

2012. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

első vagyok:)

a cél valóban jó motiváció. Csak azért nem írtam, mert apám ma közölte, hogy amúgy fogalma sincs, hogy miből fogom kifizetni az orvosit, amennyiben felvesznek, mert neki nincs pénze. Úgyhogy a célról most annyit, hogy lehet, hogy nem is tudok menni, ha felvesznek. Baromi jó így készülni:S

2012. ápr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Állami vagy költséges?
2012. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
állami természetesen. költséges... Dehogy:)
2012. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
de az állami mellett is van elég költség sajnos:S
2012. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor azért ne ess pánikba:) Az orvosi még államin is drága, ez tény. De azért meg lehet oldani okosba:) Ott a könyvtár, sok dolgot netről is le lehet szedni (mondjuk nem épp legális úton...hihi:D), lehet venni használt könyveket is, úgy azért jóval olcsóbb. Találhatsz segítőkész felsőbbévest is, aki szívesen kölcsönad neked pár dolgot, az én jegyzeteim nagy része is alsóbbéveseknél van:) Aztán később kaphatsz ösztöndíjat (igaz nem olyan sok, de azért az is vmennyi), ha rászorulsz, ott a szoctám is.

Szóval ez ne vegye el a kedved:)

2012. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
KÖszi:) Igyekszem pozitívan gondolkodni:)
2012. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!