Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg el akarják törölni a...

Tényleg el akarják törölni a nyári szünetet? (bocsi, ha rossz a téma)

Figyelt kérdés

2012. ápr. 30. 10:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem.

Ez évről évre felröppenő legenda, (én 7 éve voltam középsulis, már akkor is téma volt mindig) de nem nem és nem.

Nálunk jóval fejlettebb országokban is van nyári szünet, olyna helyeken is, ahol mondjuk ismerik a légkondícionálás fogalmát.

A gyerekek életkorában még kell az a 2 hónap szellemi-testi felfrissülésre, hogy 18 év vagy az egyetem után bekerüljenek a mókuskerékbe.

No para, lesz szünet.

2012. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

nem évtizedek óta akarják rövidíteni,mert a szülők 80%-ának nagy gond, hogy ők dolgoznak, a gyerek pedig otthon van. Nyugaton 1-másfél hónapanyári szünet.

A mérleg másik oldalán az van,hogy nálunk nyáron simán van 35 fok, az iskolák nem kondisak, nem sok értelme van tanítani.

De azt hiszem inkább a nyári táborokat fogják támogatni, hogy több szülőadhassa be a gyerekét, nem a szünetet rövidítik le

2012. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
80%
Nem eltörölni, hanem lerövidíteni, és igen, évek óta tervezik.
2012. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

"mert a szülők 80%-ának nagy gond, hogy ők dolgoznak, a gyerek pedig otthon van. "


Mondjuk ezt viszont soha nem értettem.

Én 1.o.-os korom óta egyedül voltam otthon aztán mégis felnőttem.

Igaz 1.o.-os koromban kezembe nyomtak egy lakáskulcsot, 1 hétig hazakísértek, utána önállóan járkáltam haza.


Egy kis neveléssel szerintem már 1.o.-os korában elérhető a gyerekben az az önállóság, amivel nem baj, ha otthon egyedül marad.


Aztán lehet én vagyok csaodagyerek :D

2012. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
kedves 4 ez megoldható vidéken és megoldható pl. itt nálunk Budán. De nem ajánlanám pl. 7-8.kerületben.
2012. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Sok akadály van.Magyarországon a nyár elég meleg.És nincsenek az iskolák légkondival felszerelve és 40 fokban nem lehet tanítani.


Ezzel a szünet dologgal nem tudnak mit kezdeni.Ha korszerűsítenék az iskolákat akkor talán.De nem tudnak olyan környezeti viszonyokat teremteni nyáron amiben tanítani lehet.


Egyébként csak az általános iskoláknál akarják ez bevezetni.A közoktatási intézményekhez nem nyúlnának.

2012. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%

"De nem ajánlanám pl. 7-8.kerületben."


Miért is?

Én is belső kerültebe jártam iskolába...

2012. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként csak az általános iskoláknál akarják ez bevezetni.A közoktatási intézményekhez nem nyúlnának."


Az általános iskola is közoktatási intézmény...

2012. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

mert ott ki nem engedném a gyereket az utcára, van ahol én se szívesen megyek végig este.

Valamint ne feleldjük,hogy törvény szerint tilos lenne 6 éve gyereket felügyelet nélkül hagyni egész napra

2012. ápr. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

"mert a szülők 80%-ának nagy gond, hogy ők dolgoznak, a gyerek pedig otthon van. "


Miért, az elmúlt 20-30-40 évben hol volt a gyerek, amíg a szülők dolgoztak???


Egyébként a szülőknek nem a 80 %-a dolgozik, hanem jó, ha 40%-a.Abból a 40%-ból pedig kb 5% az, akinek problémát jelent, hogy a gyerek otthon van.


Mondjuk, ezért volt jó régen, hogy voltak nagyon olcsó osztálykirándulások, úttörőtáborok, stb..Nyaranta nem egyszer mentem nyaralni, hanem 2-3-szor is, két hetekre, nem pedig 2 napra.

2012. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!