Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit írnak be, ha nem megyek...

Mit írnak be, ha nem megyek el emelt angol érettségire?

Figyelt kérdés
Egy másik iskolában érettségiznék, de nem önszántamból.. Mi kerülne be, az hogy nem jelent meg vagy mi?
2012. máj. 8. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Elégtelent írnak majd az érettségi bizonyítványba.
2012. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez marhaság, érettségi bizonyítványba elégtelent nem lehet beírni. De ha kimentés nélkül távolmaradsz, akkor javítóvizsgára utalnak.
2012. máj. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig nekem beírták.

11-es koromban angolból előrehozott érettségit tettem (volna), de az írásbeli nem lett olyan amilyennek szerettem volna.

Mivel amíg középiskolás az ember, addig nem tehet ismétlő érettségit egy tárgyból, csak szintemelőt, ezért azt javasolta a tanárom, hogy ne menjek el szóbelizni, így elégtelent kapok és következő évben a többiekkel tehetek "javító érettségit"--> mivel elégtelen esetén lehet érettségizni még egyszer ugyanazon a szinten.

Így is tettem.


12. végén a kék érettségi bizonyítványomban be volt írva az elégtelen és hozzá volt téve egy tanúsítvány hogy javító vizsgát tettem (rajta volt a jegy, a %,minden).


Szóval a lényeg: De igen, írhatnak elégtelent a bizonyítványodba!

2012. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem írhatnak elégtelent az érettségi bizonyítványba. Ha neked beírták, akkor az teljesen jogellenes volt, és az igazgatót is, az elnököt is és a jegyzőt is jól fenékbe kellene rúgni. A 100/1997-es kormányrendelet teljesen egyértelműen rendelkezik erről, olvass utána. Nincs okom, hogy ne higgyek neked, de ha ilyet írtak a bizonyítványodba, az egészen elképesztő. Szerintem küldj róla egy fénymásolatot a kormányhivatalba, érdekesen fognak nézni...
2012. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és kérheted, hogy állítsanak ki neked egy tisztességes érettségi bizonyítványt, amiben nincs benne a bukás.
2012. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez komoly? Mert akkor nyáron ennek utána járok. Mert akárhogy is, azért nem mutat jól az az elégtelen benne, hiába van mellé tanúsítványom. Köszönöm hogy szóltál!

Csak azt nem értem, hogy hogy-hogy erről nem tudott senki/nem tűnt fel senkinek...?

Az iskolának/igazgatónak ezzel tisztában kéne lennie, nem?

2012. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, az igazgatónak is, az elnöknek is. Ebben az esetben több ember követett el súlyos hibát, és ha ez a bizonyítvány vagy a másolata eljut a megyei/fővárosi kormányhivatal oktatási főosztályára, akkor nem fogják megköszönni nekik.
2012. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!