Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki szerint rossz a mostani...

Ki szerint rossz a mostani érettségi rendszer?

Figyelt kérdés

Rengetegen szidják, nem értem miért. Igaz, nem ismertem az előző rendszert, úgyhogy nincs viszonyítási alapom.

De ha magamból indulok ki, akkor nem rossz ez így.

Például sokan mondják, hogy például aki jogi pályára készül, annak minek kell tudnia Pithagorsz-tételét. De hát tulajdonképpen nem kell:) Mivel (egyelőre) ott van a lehetőség a duplázásra. Én orvosira készülök, bioszból/kémiából emeltezem, és duplázni szeretnék. Ergo az összes többi tárgyból elegendő a 20%, vagyis, hogy ne bukjak meg. (Nem mintha ennyire minimalista lennék:)

Nem beszélve arról, hogy azért szerintem van egy alapműveltségi szint, amit nem árt elsajátítani, akármilyen területen is helyezkedik el később a' ember:)


2012. máj. 12. 17:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen jó ez a rendszer(igaz nekem sincs viszonyítási alapom). Elsősorban az a bajom az érettségivel, hogy annyit ér, mint a papír, amire írták.
2012. máj. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%

Igazából az egész oktatási rendszer rossz nem csak az érettségi rendszer.

El kellene végre felejteni ezt a nevetséges és elavult poroszos erőlködő rendszert és végre létre kellene hozni egy normálisat.

2012. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
48%
Második: Esetleg tudsz vmi értelmes ötletet is, hogy hogyan kellene átalakítani, vagy csak szidni tudod?
2012. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%

Harmadik vagyok.

Szerinem nem rossz az érettségi rendszer. Viszont a természettudományos tárgyakra nagyobb hangsúlyt kellene fektetni, és kicsit emelni a követelményeket.


Nem rég láttam itt egy kérdést. A kérdező nem tudta kiszámolni, hogy 60 pont az a 90 pontnak hány %-a.

És matekból ÁTMENT, még szóbeliznie sem kellett. (22 pontja lett úgy emlékszem).


Szerinted ez normális? Az ilyet az érettségiig se engedném el.

2012. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Igen vannak.Jobban kellene orientálni az egész oktatást.Felsőoktatás szerűen válogatni a tárgyak között.Legyen a cél az egyszerűség , nem kell túlbonyolítani mindent.Aki vegyész akar lenne az csak az azzal kapcsolatos tárgyakat tanulni.Lenne az alap matek , alap töri alap biosz ,stb.De tényleg csak az alapot és nem mindenféle jelentéktelen dolgot amit az életbe soha nem használunk.Amelyik diák vegyész akar lenni az áthatóan tanulmányozhatja a kémiát és ne faktos rendszerben hanem rendes iskolai rendszerben.Amíg valakiknek mondjuk kémia van addig másoknak színészet mondjuk.


Kicsit jobban kellene hasonlítania az angolszász oktatási rendszerre.

2012. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
És mi van azokkal, akik nem tudják korán eldönteni, hogy mit akarnak? Manapság nagyon sokan küzdenek azzal a problémával, hogy még jelentkezés előtt pár hónappal se tudják igazán, hogy mik szeretnének lenni.
2012. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
azok mehetnének általános képzésre. Csak minden iskolában lennének különböző szakok, és mindenki választhatna, hova akar menni. Sőt, még jobb, ha maga az iskola van ráállva egy adott szakra. Például természettudományos. Ez tényleg nem rossz ötlet:)
2012. máj. 12. 18:01
 8/28 anonim ***** válasza:
ÖÖ...nem akarok újat mondani, de ilyen van:DD Tagozatos iskolának hívják...
2012. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A tagozatos nem ugyanolyan.Az sincs eléggé orientálva.Legalábbis Magyarországon nincs.Lehet hogy Franciaországban igen de itt sajnos nem.
2012. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

fel nem tudom fogni, hogy valaki nem tudja, hogy mi érdekli...

Szerintem is azt kéne tanulni rendesen, amire szükségem lesz később.

Egyébként tagozatos gimnáziumba járok, biosz-kémiára, de a német és az angol tagozatosoknak például csak egyetlenegy órával van több németjük/angoljuk, mint nekem, aki nem arra a tagozatra jár. Így nem látom sok értelmét a tagozatnak...

2012. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!