Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A lányom azt mondja, hogy a...

A lányom azt mondja, hogy a deriválás, integrálás emelt szintű anyag matematikából. Ez igaz?

Figyelt kérdés
A lányom (11.-es) mondta, hogy idén volt lehetőség fakultációt választani. S mivel ő orvos kíván lenni, így nem vette fel a matematikát, mert feleslegesnek érezte. Ezért fogadta az alap matematika csoport meglepően és kellemetlenül, mikor elkezdtek deriválni illetve integrálni, mert állításuk szerint az csak emelt szintű tananyag és ők pont azért maradtak abban a csoportba, hogy ne kelljen emelt szintű anyagokat tanulni, hiszen az alap óra csak középre készítene fel. Ez igaz? Mert ha igen, miért tanít emelt szintet nekik? A lányomnak fontosabba biológia, kémia.
2012. máj. 23. 00:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Emelt szintű anyag a deriválás, integrálás. Ez tuti.
2012. máj. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

na most legutóbb azt mondták pár dologra amit én úgy tudtam középiskolai anyag, hogy nem az (vagy csak matek tagozatosoknak), szóval lehet nem vagyok túl naprakész, de


én úgy tudom a deriválás integrálás csak emelt szintű érettségin van, ettől függetlenül középiskolai anyag és van is belőle számonkérés. (szóval mond meg a lányodnak, hogy tanuljon, pláne, hogy matekot a bölcsészeken kívül mindenkinek tanítanak egyetemen is).


remélem írtam valami hasznosat is.

2012. máj. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok pontosan képben az orvosi tanrendjével, de szinte biztos vagyok benne, hogy az alapozó tárgyak között lesz matematika és ott már elég esélyes, hogy előkerül a téma. Kárára nem fog válni, az alapvető deriválás, integrálás nem egy felfoghatatlan dolog, főleg nem egy olyan embernek aki orvosnak készül.
2012. máj. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az.
2012. máj. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Én az egyetemig soha nem hallottam ilyenekről, ez bizony emelt szintű anyag. Középsuliban szó sincs ilyenről, de még a komplex számokról sem.
2012. máj. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Emelt szintű anyag, de jól fog neki jönni, a kémiához, fizikához is kell egy bizonyos szint fölött, azt a bizonyos szintet meg megüti az orvosi.. Egyébként meg egyáltalán nem nehéz deriválni, integrálni már egy kicsit húzósabb, de középiskolában csak az alapokat tanítják meg, nem fog hármas körintegrálokat megoldani, nem fog belehalni.
2012. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen. Emelet szintű anyag. De nem lesz semmi baja a lányodnak, ha ilyet is tanul.
2012. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
én idén érettségizek középszinten, a négy év alatt nem tanultam integrálni :)baj tényleg nem lesz, ha tudja, csak időpocsékolás..
2012. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Oké, a lánynak nem gond. De a többi diáknak, akit abszolút nem érdekel a matematika, és szüksége sem lesz rá, azoknak felesleges ezt tanulni. Én sem örültem volna neki, ha ilyeneket kellett volna tanulnom.
2012. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Abszolút emelt szint, olyannyira, hogy még emelt érettségire se nagyon kell. Az idein az írásbeli 115 pontjából négyet vesztett, aki nem tudott integrálni, de a deriválás jelentésével tisztában volt. (Azaz nem tud deriválni, de tudja mi az a derivált - ez kb. fél óra megjegyezni.) Szóbelin nincs.


Középszintű érettségin garantáltan nincs.

2012. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!