Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy sikerült az emelt szintű...

Hogy sikerült az emelt szintű kémia szóbeli? Milyen tételt húztatok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 8. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Ne hidd.hogy annyian érettségiztek emelten kémiából...
2012. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én holnap fogok menni.kicsit izgulok:D majd megírom hogy mit húztam.te egyébként már voltál?
2012. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát, viszonylag sokan választották most, tudtommal. Az már más kérdés, hogy itt, gyakorikérdéseken hányan vannak. :)


Még nem voltam, majd kedden megyek, engem kicsit a végére toltak. :) Ha 5-nél több pontot vesztek, akkor már rontok, szóval nagyon oda kell figyelnem, és nagyon be kellene biztosítani a tudásom... Egyébként köszönöm, hogy megírod holnap, ha végeztél! Nagyon sok sikert, remélem menni fog! :)

2012. jún. 8. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:

ezek szerint 90%-os lett az írásbelid.az nagyon jó,gratulálok hozzá:)

megkérdezhetem hogy hova adtad be a jelentkezésedet?

2012. jún. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

sok sikert srácok! én szerencsére ezen már túl vagyok, egyáltalán nem volt vészes, ne izguljatok.

most már vegyész hallgató vagyok és kedden megyek fizkém vizsgára. az olyan nehéz, mint 100 emelt érettségi egymás után. jövő héten meg általános és szervetlen szigorlat...

jah és egy tanács: ha vegyész vagy vegyészmérnöknek készültök, akkor matekból is legyetek jók!!! abból többen buknak ki az elején, mint a kémia miatt.

2012. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Én orvosira szeretnék menni, úgyhogy talán nem fenyeget a veszély ebből a szempontból. De köszi azért a tanácsot is. :)

2012. jún. 9. 16:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Ó, és ami lemaradt: neked is sok sikert a vizsgáidhoz! Remélem úgy fognak sikerülni, ahogy szeretnéd. :)
2012. jún. 9. 16:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szia, én most voltam. az A tételem a NaOH szerepe a szerves reakciókban, példákkal. a B hidrogén-peroxid, és KI-oldattal kevert keményítőoldat összeöntése, a tapasztalat leírása, elmagyarázása. a C pedig a kén és az oxigén kovalens vegyértékeinek összehasonlítása, a különbségek magyarázása. nagyon remélem, hogy jól sikerült, csak néha kérdeztek bele, de azokra tudtam válaszolni.:) nem kell izgulni, akkor sokkal egyszerűbb!
2012. jún. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, hogy leírtad. :)

Viszont az egész A tétel annyi volt, hogy a NaOH szerepe a szerves reakciókban? Ide kapásból csak a halogéntartalmú vegyületeket tudnám mondani, az elszappanosítást, a biuretpróbát és a Fehling-reakciót. De ez nem kevés?


A kovalens vegyértéknek meg hirtelen utána kellett néznem, hogy pontosan mit is takar... de igyekszem megnyugodni, köszönöm. :)

2012. jún. 11. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!