Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom azt, hogy...

Csak én gondolom azt, hogy sokan kiskapuznak valahogy az egyetemen a kolijelentkezésnél, szoctámleadásnál?

Figyelt kérdés

amúgy nekem az is olyan fura, hogy pl. 60 ezer egy főre jutó jövedelem felett már pl. egy pontot se lehet kapni a szoc helyzetre, de 21000 az alsó határ. Abból egyszerűen megélni teljes képtelenség... És a szoctámnál elég sokan kapnak majdnem max,, vagy max összeget, igazából a legminimálisabb összeget én nem is sokszor látom a neptun kódok mellett....

Én nem vagyok esküszöm irígy senkire, csak így néha elgondolkozom ezeken...


2012. júl. 26. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy kiskapuznak... Pl rengetegen csinálják, hogy bejelentik h "átköltöztek" a nagymamához. Így ugye egyedülálló neveli őket, aki ráadásul nyugdíjas is.. rengeteg plusz pont jár érte. Meg ha tartósan beteg a nagyi, akkor még több. Vagy a vállalkozók akik minimálbérre vagy munkanélkülinek vannak bejelentve -.-
2012. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát nálunk ott hsztizett egy lány elég pattogós stílusban fórumon annó, h 23000 az egy főre jutó jövedelem, és h elutasították a szoctámot neki vmiért... (nem emiatt, mert ez még belefér a "normális határba" a tvsz szerint, gondolom más papírja nem volt meg, de ez elég szemetszuró volt ez az összeg... 23000 na nemár....)
2012. júl. 26. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te gondolod ezt, hanem ez a valóság. Vidéki nagyszülőkhöz jelentkeznek be, akiket évek óta nem láttak, apuka vállalkozó, papíron minimálbérért, valójában a nyereség az övé a cégből, anyuka a vállalkozásban 4 órára bejelentve, apuka pumpolja pénzzel, HÖK-ös haver intézi a helyet... Soroljam?

Az egyetemi HÖK mindenütt a csalás és korrupció melegágya, ahol soha, semmi nem derül ki, mert a HÖK vezetősége és tagjai összetartóak, szolidárisak a játszmába beszálló egyetemi gazdasági vezetőkkel. Mindenki mindent tud, nyílt titok, hogy ki hogyan nyúlja le az egyetem pénzét, de senki sem tesz semmit, mert mindenki, aki tehetne, jól jár belőle. Nem azok szakítanak igazán nagyot, akik kamuznak és megkapják a teljes szoc. ösztöndíjat. Akik a szálakat mozgatják, sokkal többet nyúlnak le egy-egy ösztöndíjpályázaton.

2012. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
És még mennyi hasonló szituáció van az életben. Sajnos ilyen a magyar valóság.
2012. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért soha nem voltam hajlandó egy HÖK-ös szavazáson sem részt venni.
2012. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg így megy ez. Többeket ismerek, akik papíron a nyugdíjas nagymamánál laknak, így be tudják írni, hogy az eltartó nyugdíjas, esetleg még tartósan beteg is.

Szoktak azzal is szórakozni, hogy beírják magukat önfenntartónak (vagy hogy hívják ezt), szülők írnak egy nyilatkozatot a jegyzőnél, hogy nem támogatják anyagilag a gyereket, aztán jónapot, nincs jövedelme.

Bár a kedvencem az volt, amikor valaki bekamuzta, hogy neki vannak eltartottjai, mert úgy voltak bejelentkezve, hogy csak ő, meg a két kisebb testvére volt egy lakcímen, de valójában nem ott lakott egyikük sem.

Jó, én nem nyafogok, mert én is maximumot kapok, de én azon a jogcímen, hogy családfenntartó vagyok, ami igaz, van egy fiam, egyedül nevelem, erre kapásból megkapom a maximumot. Volt, aki beszólt emiatt, hogy ez nem igazság, neki mondtam, hogy cserélhetünk egy hónapra :) Nem vállalta :)

2012. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
77%
A szoctámot mindenki megkapja, aki nem szorul rá, csak éppen azok nem, akiknek szüksége lenne rá. A vállalkozók annyi jövedelmet hazudnak be, amennyit nem szégyellnek. Nálunk is volt egy srác hatalmas fuksszal a nyakában, meg kocsival járt, mégis kapott kolit meg szoctámot is. Az élet ilyen. Nem csak a fősulin, hanem utána is. Majd meglátod! Azok viszik a legtöbbre, akik semmit sem tanultak, végigpuskázták a fősulit/egyetemet, és minden nap részegen fetrengtek valamelyik árokban.
2012. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem az volt, amikor az egyik évfolyamtársam, aki kőgazdag, 80nm2-es lakása van az V. kerületben és 6 milliós autóval jár egyetemre, beadta a szoctám. igényét. Hát akkor nagyon meg tudtam volna verni, eközben meg olyanok nem kapták meg, akiknek tényleg szükségük lett volna rá. Egyszerűen nem hiszem el, hogy a hökösöket ennyire nem érdekli a dolog és nem néznek utána, nálunk tiszta kamu, össze-vissza hamisított dokumentumokat is beadtak, volt egy srác, aki konkrétan anyunak, apunak megírta a fizetési kimutatását...
2012. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok védeni senkit mert sokan áltláthatóan csalnak.


De azért megjegyezném, hogy anyukám egyedül nevel, ketten lakunk együtt, és elvesztette az állását. Amikor lejárt a munkanélküli mi is havi 22.800 ft-ot kaptunk ami ment szét 2 felé a számításnál.

Korábban Anya jobban keresett, volt kevés félretett pénze, illetve én is 2 nyaram össz keresetét eltettem a későbbiekre, ha netán kellene, hát azon ínséges időkben elkezdtük felélni.

Akkor amikor leadtam, hogy 11400 az egy főre jutő behívtak a HÖK bizottság elé (30 tróger hökös elé, volt amelyik fetrengett a kanapén másik tátott szájjal rágózott) és ott kérdezgettek, hogy miért ilyen alacsony a pénz (pedig beadtam a papírokat, ) és hogy miből élek meg.

Mondtam, hogy nyáron dolgoztam azt félreraktam, most is dolgozom, amikor tudok, anya munkát keres, ő is elvállal mindent.

Aztán elfogadták, de szerintem elég megalázó volt főleg a körülmények miatt... (Önhibánkon kívüli helyzet illetve nyilatkozz ilyen dologról 30 idióta előtt akikkel amúgy délelőtt egy teremben ültél...)


Namindegy csak gondoltam jelzem, hogy a mai világban van aki sajna jogosan csalás nélkül ennyiből tengődik el...

2012. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!