Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE Japán szakhoz milyen...

ELTE Japán szakhoz milyen tantárgyak kellenek? Mennyire éri meg erre a szakra menni? Elhelyezkedés? Esetleg tapasztalatok akik ott tanulnak/tak?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Mármint felvételi?

magyar VAGY töri ÉS egy idegen nyelv kell.

de elég magas a ponthatár, szóval nagyon jót kell írnod. Engem a Károlira vettek fel arról tudok nyilatkozni, ha érdekel.

2009. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
érdekelne:)köszönöm
2009. júl. 20. 22:28
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Röviden annyi, hogy gondolom tudod a japán alapszak 6 félév, azaz 3 év. Az első évben szinte csak az írásjeleket + nyelvtant+ szavakat+ egy kis országismeretek tanulunk( meg persze a kihagyhatatlan bölcsész tárgyak, amiknek a fele dögunalom). Az első év végére ha minden jól megy, már egész jól fogsz beszélni japánul. Aztán második évtől dönthetsz, hogy felveszel-e egy minort (egy másik szakot) vagy esetleg szakosodsz valamire. Ja, és kötelező tanulni egy másik keleti nyelvet is. Ha meg elvégezted az alapszakot, mehetsz mesterre, ha minden jól megy az ELTÉn is lesz japonológia mester:)

Ja, amúgy sokaktól visszahallom, hogy az ELTÉn valamivel laposabb az oktatás + bekerülni is nehezebb.

A nehéz alatt azt értsd, h tavaly a Károlira 456 volt, az ELTÉre 459:D Én is ELTÉt jelöltem elsőre, de most így visszagondolva "szerencsére csak" 456 pontom volt.

Ha van még valami kérdésed nyugodtan írj.:)

2009. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

oh:)

és előtte volt valamilyen nyelvi ismereted? vagy az baj, ha nemigen konyitunk a nyelvhez? vagy előtte azért megéri kicsit tanulgatni?

Amugy a Károli református suli,ha jol látom.:D Szval igy vallásilag ez érezni rajta? (mert nálunk pl van egy ilyen premontrei rendi gimi, ott folyton imádkoznak, ilyesmi)

És ilyen Keleti szakkal minek lehet elhelyezkedni?

Mert én mindneképpen szeretnék Japánt tanulni, csak szüleimnek ez a nagy problémája, hogy utna milesz

2009. júl. 21. 10:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, Károlin nyílt napon mondták, hogy nem ártana, ha tudnék valamit, de ez engem nem nagyon izgatott, nulla tudással mentem oda, mégis 4,1 lett az évvégi átlagom:)

Azért nem lehet érezni rajta, hogy református az egyetem(jó, mondjuk én református vagyok). Annyi az egész, hogy az évnyitó nem tudom pontosan melyik templomban vagy székesegyházban van, mert még nem mentem el rá. (Jövőre sem fogok valószínűleg)

Elmehetsz tolmácsnak pl. itt halálra keresed magad, vagy nagykövetségre dolgozni(itt még valamit el kell végezni) + lehetsz tanár is. ELTÉ-val az a baj, hogy nem tudom ott milyen mesterképzések vannak az alapszak után, mert úgyx hallottam ott még csak tervezik a japonológia mestert.

2009. júl. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

oh értem :)

köszi az infokért :)

mostmár legalább kicsit jobban képben vagyok :)

2009. júl. 21. 19:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit:)

Ha van még kérdésed e téren nyugodtan írj.

2009. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szia, nekem lenne még kérdésem xDD az első az hogy mik azok a dögunalmas bölcsész tárgyak valamint, hogy a 2 szak felvétele és a szakosodás az mi / hogy megy?
2009. dec. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pl. könyvtárismeret, kommunikáció.. stb. Mindegyik úgy kezdődik, hogy "Bevezetés a..." na ebből van vagy öt, és köze sincs a japánhoz, mégis meg kell lennie, mert kreditpontosak. A két szakos kérdést nem értem. Vagy második évtől felveszel egy másik tárgyat (pl. magyar, angol, német, töri), vagy a japán szakon belül vannak választható szakirányok és azok közül választasz. Erre gondolsz?
2009. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
aha, azt kérdezném, hogy japánon belül pl mire lehet szakosodni?
2009. dec. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!