Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Selmeci diákhagyományok....

Selmeci diákhagyományok. Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Most voltam balekhéten és kb. azt vártam ami a normális gólyatáborokban történik,hogy eszméletlen jól érzik magukat az emberek,stb.

Ehelyett nagyon rossz volt,csak arra ment ki minden hogy minél rosszabbul érezzük magunkat...



2012. szept. 1. 20:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Hahah, csak nem?

Nézd egyszerű, ha tetszik csatlakozz, ha nem, akkor ne.

Nekem sem és még jó néhány haveromnak sem tetszett. Megvan róla a véleményünk.

Nem kötelező.

De ha mégis csatlakoznál, akkor tudd, hogy kötelezettségeid is lesznek. És nem fogsz nekik örülni. (pláne, ha már az ízelítő sem tetszett)

2012. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nemhogy nem csatlakozok szerintem hanem átmegyek máshova rögtön :D

Azt hittem hogy az egyetemen vannak annyira értelmesek már az emberek,hogy a másik rosszindulatú szopatása az nem öröm nekik,hát tévedtem.

Ha meg nem csatlakozok akkor gondolom kinéz az egyetem 90%-a,úgyhogy valszeg más egyetem lesz ebből.

2012. szept. 1. 21:31
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Minket is kinéztek, de ez csak a gyengébbik eset volt.

Őszintén, alig vártuk, hogy eltűnjünk onnan.

2012. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemen,melyik karon voltatok?
2012. szept. 2. 07:20
 5/18 anonim válasza:
87%
Miért néznének ki? Én nem voltam gólyatáborban, nem keresztelkedtem, mégsem éreztem magam kirekesztettnek szerencsére :)
2012. szept. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Én nem szeretem őket, holott a leginkább hagyományőrző karra jártam. Szerintem 90%-ban a pénzlehúzásra mennek, ráadásul elég erőteljesen megkülönböztetik a nem megkeresztelt társaikat. Például voltam emiatt antiszocnak titulálva, nem álltak velünk szóba, és karszalagom se lehetett, holott megérdemelném szerintem, mivel erasmsusoztam,van nyelvvizsgám és 4.5 feletti átlagom is. Ezek után annyit fűznék hozzá, hogy ha Selmec tetszik nekik, akkor menjenek oda tanulni
2013. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
68%

Meg vagy keresztelkedve, és úgy nem kaptál szalagot? Mert ha nem, akkor ne csodálkozz. :)

Amúgy meg akik nincsenek megkeresztelkedve, azok meg "szektásoknak", meg egyéb jelzőkkel illetik a hagyományőrzőket, amit valljunk be, szintén nem szép. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ez kétoldalú dolog. Tisztelni kell a másikat ennyi az egész! :)

2013. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom az ME-ről van szó:)

Én is most voltam gólyatáborban,nekem személy szerint nagyon tetszett,egyáltalán nem voltak olyan durva szopatások

Haverom BME-re ment,ott sokkal durvább volt

Én biztos hogy benne leszek ezekben a dolgokban

2013. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
72%

Először is: ez nem szopatás, nem azért vannak ezek a feladatok, hogy megalázzanak téged. Az elsősök ugyanis elszállnak maguktól, hogy ők egyetemisták lettek és ezzel le lehet törni a szarvukat. Hierarchia van, hogy meg legyen a rend, a tisztelet. Vannak ugyan semmirekellő Firmák is, de vele sem szájalhatsz, hisz ő a Firma. Ez majd visszaköszön a későbbi életedben is, amikor a munkahelyen olyan sz*pat, aki amúgy egy senki, de mégsem szólhatsz vissza neki. A másik meg, hogy jól jön az a balekoktatás az egyetemi évek során. Felkészít arra, hogy ki tudj állni magadért, vizsgán előadd magad. Arról meg nem is beszélve, hogy a bajtársiasság sokszor még a legnagyobb sz*rháziban is él, tehát egy elég összetartó körbe kerülsz azzal, hogy megkeresztelkedsz. Keresztszüleiddel pedig olyan viszonyt kialakíthatsz, ami egy életen át elkísér és örök barátság lehet belőle. Aztán persze megvannak a külsőségei ennek a dolognak: viselhetsz egyenruhát, hordhatod a balek- és valétagyűrűt, benne lehetsz a valétabizottságban, részt vehetsz szakestélyeken, tagja lehetsz baráti társaságoknak, stb. A Miskolci Egyetemhez ez hozzá tartozik. Csúnya dolog, ha lenéznek amiatt, mert nem keresztelkedsz meg, de nem meglepő, hisz ők már letettek valami az asztalra. Azon pedig nem kell meglepődni, ha nem viselheted a szalagot kereszteletlenül. Az elején tájékoztattak, hogy mivel jár, ha nem csinálod meg. Akkor vállaltad, hát most viseld a következményeit.

Remélem azért emiatt nem váltottál iskolát és ha maradtál, akkor átértékelted a hagyományőrzést.

2013. dec. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
70%

Tudom elévült már, de muszáj hozzászólnom.

Az előttem szóló összefoglalta a lényeget.

Ha kitartottál volna, tudnád mi ez az egész. Érdemes elolvasni az Örökségünket.

Néha nekem sem tetszett, de tény, hogy felkészítenek, és ha látják rajtad, hogy akarod/csinálod, számíthatsz a segítségre. Főleg ha a közösség része lettél. 100 egynehányan kezdtük, végül 32-en keresztelkedtünk. De nem nézzük ki azokat akik feladták, teljesen normális ha van olyan ember aki ezt nem érzi magáénak. Semmi baj. Ilyen emberre nekünk sincs szükségünk, aki csak kötelességből csinálja. Ezt valaki vagy érzi, vagy nem. Mindenesetre én családra leltem, igaz barátokra, összetartásra.

Remélem nem váltottál iskolát emiatt. Badarság volna.

2016. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!