Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolában megbuktam...

Középiskolában megbuktam tavaly, és mivel elmúltam 18, nem iratkozhattam be. Hogy is van ez? (érettségiző osztály)

Figyelt kérdés

Nyáron töltöttem be a 18-at. 11.-ben, vagyis a tavalyi évben megbuktam, az elektronikus naplóban és a bizonyítványomban is az állt, hogyha a pótvizsgám nem sikerül, az évfolyamot megismételhetem.

Sajnos a pótvizsgám sikertelen volt, az idei évre nagyon rákészültem, konkrétan arra, hogy mennyire fogok tanulni és bizonyítok mindenkinek akinek csalódást okoztam.

3 hete kezdtem el járni a titkárságra, először diákigazolványt intézni, aztán leadni róla a papírt, majd elmentem a pótbeiratkozásra is, csak mivel ott rengetegen voltak (körülbelül 50 tanuló, és csak egy titkár volt aki írogatta a tanulókat be a naplókba.)

Háát, hazamentem. Hétfőn volt a suliban az első nap, de nem izgultam, mert a titkárságon a hölgy azt mondta még az elmúlt pár hétben, hogy nyugodtan menjek be hétfőn az évnyitó után, és beír a naplóba.

Az új ofim le is küldött még tegnap, és hááát... Borzasztó nagyot kellett csalódnom.

A hölgy elővett egy papírt, amire rá volt írva, hogy: "NEM IRATKOZHAT BE:"

És borzasztó hosszú lista. Sajnos az én nevem is ott szerepelt.

Még ma sem tudom felfogni, mi történt.

Mihez kezdjek??

Jaa és a diákigazolványra 1400 forintot fizettem ki, kérdeztem mi lesz a pénzzel, hát az sajnos elúszott, ennyi.


2012. szept. 4. 16:43
 1/3 A kérdező kommentje:

Most mihez kezdjek? Apunak még nem mertem elmondani, pislogok még mindig. Egyszerűen szóhoz sem jutok.


10 osztályom van meg, hova mehetnék most??

Ne is próbáljak meg másik középiskolába jelentkezni mert nem fognak felvenni?

Menjek el OKJ tanfolyamra vagy végezzem el esti tagozaton az érettségit?? Mindezekkel az a probléma, hogy szólhatott volna az az idióta nő előbb is, tök feleslegesen dobáltam ki a pénzt az ablakon a jegyekre, a diákigazolványra és még jó, hogy a bérletet nem adták ki diák nélkül.

Én nem értem minek ül az ilyen bent!!

Voltak ezzel a "hölggyel" korábban is problémák mert iszonyúan szétszórt. Áh, hagyjuk is.

Valaki segítsen, hogy mihez kezdjek most?!

2012. szept. 4. 16:48
 2/3 anonim ***** válasza:
esti tagozat,elvileg csak 2x bemész egy héten,akkor is írsz,a diákodat,még jól is jöhet a kedvezmények miatt.
2012. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megpróbálhatsz másik középiskolát keresni, hiszen elvileg évet kell ismételned és akkor 11.-et újra el kell végezned, bár nem értem a saját sulidban ez miért nem lehetséges. De ha ez nem jön össze akkor mehetsz OKJ-re is vagy érettségi felkészítőre, de mindenképp mond el otthon, hátha tudnak segíteni. Lehet hogy dühösek lesznek, de talán ha bemennek reklamálni elérnek valamit (sokszor segít). Az ilyen ügyintézést én is utálom, nem értem az ilyenek minek vannak ott, ha csak hülyeséget beszélnek, de ezzel ugyse lehet mit tenni.
2012. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!