Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetsz meg tanárként, ha...

Mit tehetsz meg tanárként, ha a diák nem figyel az órádon, hanem a telefonját nyomogatja, zenét hallgat, magazin olvas, játszik?

Figyelt kérdés
Elveheted-e tőle úgy, hogy csak év végén kapja vissza? Írhatsz-e ezért szaktanári/osztályfőnöki beírást. Egyéb büntetések?
2012. szept. 25. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvenni nem veheted el, viszont én simán engedélyeztetném az igazgató helyében az osztályok bekamerázását. Beírsz, aztán ha jön a felbőszült szülő, csak megmutatnád neki, hogy milyen tiszteletlen a gyereke és hogy úgy általában mit művel az iskolában.

Csak sajnos erre nincs jogi lehetőség, ha jól tudom.

2012. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:

A tanuló kötelessége:

b) eleget tegyen – rendszeres munkával és fegyelmezett magatartással, képességeinek megfelelően – tanulmányi kötelezettségének;

c) megtartsa az iskolai tanórai és tanórán kívüli foglalkozások, a kollégiumi foglalkozások, az iskola és a kollégium helyiségei és az iskolához, kollégiumhoz tartozó területek használati rendjét, a gyakorlati képzés rendjét, az iskola, a kollégium szabályzatainak előírásait;


Mivel megszegi a közoktatási törvény szerinti kötelezettségét (és gondolom a házirendet is), természetesen adhatsz neki szaktanárit. A telefont, újságot stb. elveheted tőle, de az óra végén vissza kell adni. Év végéig nem tarthatod magadnál.

2012. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyelmeztetem először őt, aztán ha semmi reakció, akkor ellenőrzőn keresztül a szülőt, ha az sem segít, akkor szaktanári figyelmeztetések sora, míg el nem jut a fegyelmi tárgyalásig. Annak a legrosszabb folyománya tanköteles tanuló esetén a másik iskolába áthelyezés (a megye túlsó végébe, esetünkben, de a szülő is kereshet másik iskolát).


Mondjuk ha a többit nem zavarja, akkor erre nem kerül sor - megbukik magától, ha nem figyel, az ő baja...

2012. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mostanában elég komolyan veszik az igazolatlan órákat. Ha az iskolátokban jellemző a rossz magatartás visszaszólás ilyesmi én bevetetném az igazgatóval az iskolai szabályzatba, ha valaki elfogadhatatlan mértékben zavarja az órát, akkor a tanár kiküldhesse, és igazolatlan órát kapjon a diák.

Persze először figyelmeztetném, megkérném, hogy a telefonját kikapcsolva tegye a tanári asztalra, óra végén pedig visszakapja. Amennyiben nem teszi meg, beszól, esetleg sértegetni kezd, akkor kiküldeném az óráról igazolatlan hiányzással és a szülőket is értesíteném. Ugye 10 igazolatlannál már hivatalos papír is megy,ezt meg ugye senki sem szeretné. Talán ha a családi pótlék a tét akkor talán nem csak azt érik el, hogy melegedő legyen az iskola, hanem valami ragadjon is a gyerekre.


Mondjuk az nem zavarna ha olvas, alszik vagy firkál valamit a füzetébe, legalább addig is csendben van, de ha zavarja a társait, akkor egyből vagy szaktanárihoz nyúlnék és végső körben a kiküldéshez.

2012. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Tanóráról kiküldeni (elvileg) nem lehet gyereket, mert joga, sőt, ha tanköteles, kötelessége ott lenni. Az más kérdés, hogy ő sem teljesíti a kötelességeit, de egyik nem függ a másiktól. Arról nem is beszélve, hogy a kiküldött tanulóért is az a tanár a felelős, aki őt az óráról kiküldte, akkor is, ha a tanuló pl. elhagyja az iskolát.
2012. szept. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tanár, de köszönöm a válaszokat. Tegnap feltettem egy hasonló kérdést a diák szemszögéből, és ott olyan válaszokat kaptam, hogy lopásnak számít, ha a tanár csak év végén adja vissza az elvett tárgyat. Ez onnan jutott eszembe, hogy amikor én voltam kisdiák, akkor tényleg csak év végén kapta a tanuló a tetrist meg a magazint.
2012. szept. 25. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:
A tetris meg a magazin azok nem nagy értékek ellenben egy mobiltelefonnal. Gondolom azért van neki, hogy elérjék, illetve pénz is van rajta. Azzal nincs gond, ha a tanár a tanóra idejére elveszi és kikapcsolva az asztalon tartja, majd az óra végén visszaadja a gazdájának.
2012. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam tetrist, mert amikor én voltam gyerek, még nem volt mindenkinek mobilja, pláne nem a gyerekeknek. Tudom, hogy nincs egy árban. De azt nem értem, hogy minek viszi az a gyerek a telefonját az iskolába, aki négy utcánnyira lakik az iskolától.
2012. szept. 26. 14:13
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"hogy lopásnak számít, ha a tanár csak év végén adja vissza az elvett tárgyat"


Nerm számít lopásnak, mert lopás az, ha valaki úgy vesz el valamit, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa. A tanár nem akarja eltulajdonítani a diák értékét, tehát nem lopja el, de jogtalanul tartja magánál, hiszen nem az övé. Viszont a tanóra idejére elveheti, ha azzal zavarja az órát. Nem az a baj egyébként, hogy a gyerekek mobilt visznek az iskolába, hisz az már "alapfelszerelés" a mai világban, hanem, hogy nem tanulják meg, hogy mikor, milyen módon használhatják.

2012. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!