Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem is egyfajta iskola,...

Az egyetem is egyfajta iskola, ugye?

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, végülis iskola:D
2012. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Minőségi (nem degradáló lrtelemben) és szervezésbeli különbség van a fősikola/egyetem és az iskola közt, főleg manapság.
2012. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tommio válasza:

Üdv!

Nem. Az iskola az iskola, az egyetem pedig nem iskola rendszerű. Míg egy iskola vezetése nem cserélődik a pol. paletta cserélődésével, addig az egyetemeké cserélődik. Ugyanígy a tanszékvez., a dékán, és a rektori pozíció is. :)

Az iskolában a tanítás a lényeg, az egyetemen pedig oktatás zajlik. Különbség, hogy az iskolában megtanítanak valamire, az egyetemen pedig egy olyan is oktathat, aki pocsékul tanít. A belső szerkezete az iskolának jobb, mert kevésbé széttagolt, kevesebb a diák, és kevesebb állami pénzt is kap emiatt. Így csak kevés pénz vagy egyáltalán semmi pénz nem vándorol a zsebekbe, míg nagyobb helyen, nagyobb költségvetéssel nagyobb a buli.

Pl. az ELTE-t és a BME-t már szinte teljesen széthordták.

Az előadók meg röhögnek a nebulókon, hogy mennyire h*lyék, és azt mondják, ezért romlik az egyetem nívója a többihez képest - nemzetközi szinten - de azt meg nem veszik észre, hogy már 20 éve is elavultnak számító faxxágokat oktatnak, teljesen feleslegesen.

Meg azt sem, hogy az összes neptun kóddal rendelkező személy puskázik, és nincs tiszta diploma.

FaXYág is volt felfújni azt a bizonyos plágium ügyet.

Doktorizni meg csak úgy vesznek fel, ha jól benyálaztad magad valahová, és jól fexel, vagy merő véletlenségből valakinek a valakije vagy épp ott, ahol phd-zel....

2012. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát ezzel nem teljesen értek egyet. Nálunk már 50 éve ugyanazok a proffok tanítanak. És vannak nagyon jó és fiatal tanárok akik mindig a legfrissebb tudományos híreket hozzák és tájékoztatnak az újdonságokról. Igaz én nem Pestre járok hanem Szegedi egyetemre de nagyon meg vagyok elégedve az oktatás színvonalával és a tanárokkal is. Persze vannak kivételek, de nem sok. És többen jöttek már át az ELTE-ről gondolom nem ok nélkül. És szerintem sem úgy iskola ahogy pl a gimi. Itt elmondják mi van, utána számon kérik de az anyagot egyedül kell elsajátítani nem segít benne senki. És sokszor semmi köze a vizsgának az órán mondott dolgokhoz.
2012. okt. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze ezt értem, nem is úgy gondoltam, hogy ugyanabba a kategóriába lehet őket sorolni, de ha azt nézzük, hogy egy általános iskolában és egy egyetemen is ugyanúgy oktatnak(vagy oktatni próbálnak) akkor végülis mindkettőt lehet iskolának titulálni. Csak éppen az "iskola" kategórián belül már nagyon eltérnek egymástól.
2012. okt. 2. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:

"ha azt nézzük, hogy egy általános iskolában és egy egyetemen is ugyanúgy oktatnak(vagy oktatni próbálnak) akkor végülis mindkettőt lehet iskolának titulálni"


Ha azt nézzük, de nem úgy van. Nem ugyanúgy, nem ugyanazokat és nem ugyanarról tanítják.

És most lényegi különbségekre gondolok.

2012. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!