Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy így kezdődik...

Normális, hogy így kezdődik az egyetem?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, alapozótárgyak mennek.

Egyelőre könnyűnek tűnik egy-két tárgyat leszámítva. Sőt, túl könnyűnek. Gyanús az is, hogy kb mindenből azt tanuljuk, amit gimiben is, csak itt pontosabban és néhol alaposabban.

Úgy érzem, keveset veszünk egy-egy előadáson, a gyakok meg túl lazák. Persze vannak nehezebb tárgyak is.

Napi 2-3 max. 4 óránk van.

Normális ez így vagy gyanakodnom kellene?

Vagy más is érzi az elején, hogy könnyű, aztán úgyis nehéz lesz?


2012. okt. 1. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hol van ez, melyik egyetem és milyen szak?

Mennyire erős gimibe jártál?

2012. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Alaque ***** válasza:
100%

Szerintem téged átvertek - álegyetemre kerültél. Elvégzed majd szépen mind a sok évet, aztán a diplomaosztón az egész tanári kar az iskolatársaiddal együtt körbeáll, azt kiáltja kórusban, hogy "BESZOPTAD" és kiröhög.


;)

2012. okt. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nekem is így volt.. Aztán elkezdődött közeledni a zh időszak, mindenből többet adtak fel, minden megkomolyodott, lehetetlen dolgokat kértek számon.. Aztán a második félév, majd a másodév.. Amikor már minden kínaiul kezdett lenni, aztán a harmadév, amikor annyit követeltek kínaiul, hogy koffein függővé váltunk.. Most pedig jön az államvizsga.. Szép dolog az egyetem.. Buli meg minden.. (az első évben kb, ha le is akarsz rakni az asztalra valamit ketteseken kívül..)
2012. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért de 3 hete van suli, mit kombinász már.

Majd vizsgaidőszakban visszasírod.

2012. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen szak?
2012. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, nekünk azonnal nehéz volt, már csak azért is, mert minden napra kellett csinálni házikat, mérésnaplókat, ilyesmiket, még ha annyira számonkérés nem is volt az első zh-ig.

A gimis anyagot meg pl. matekból az első óra első 10 percében meghaladtuk. A szakmai tárgyakból a szakközepes tudás (pl. műszaki rajz) azért tovább kitart.

BME

2012. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Direkt nem írok se sulit se szakot, mert akkor egyetemfikázássá fajulna a dolog.


Igen, gondoltam arra, hogy fokozatosan durvulhat.

De egyelőre nem tűnik másnak, mint az összes természettudományos tárgy tudásának egy szintre hozása - mármint a csoport tagjai között - és egy-két kiegészítés.

2012. okt. 2. 19:10
 8/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok, azért kérdeztem, mert évfolyamtársaim a TTK-n azonnal erős követelményekkel találkoztak, de a BME-n meg az első 2 évben nem tanultak újat. (A legerősebb gimiről van szó.)

Ha a legerősebb gimiből mentél bárhova, simán előfordulhat, hogy bizonyos tárgyaknál majdnem végig, másoknál az elején (ld. BME 2 évig) nem tanulsz újat.

2012. okt. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd vizsgaidőszakban térjünk vissza a témára.
2012. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A vizsgaidőszak más téma.. :D

Jó, azt hiszem, értem a célzásotokat.

2012. okt. 2. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!